Sedmý zápas

NHL: Kanada zažije napínavé drama! Postoupí Toronto nebo Montreal?

Fanoušci kanadských klubů
Fanoušci Montrealu a Toronta si zápasy v sérii proti sobě užívají. Vždyť jde o první sérii od roku 1979.
Mihailescu Dominik
Dominik Mihailescu
31.5. 2021 10:43
NHL

Drama od začátku až dokonce. Tak by se dala shrnout série mezi Torontem a Montrealem. Oba hokejové kluby na sebe narazí v noci, v posledním sedmém utkání. Vítěz tohoto duelu postoupí do další fáze, kde jej bude čekat celek Winnipeg Jets. Utkání můžete sledovat na stanici Nova Sport 2 nebo Voyo v 01:00.

Jak série probíhala?

Toronto, jako první tým Severní divize, bylo velkým favoritem. Proto všechny na úvod překvapila porážka od Montrealu 1:2. Série se pak ale začala vyvíjet podle předpokladů a po výhrách 5:1, 2:1 a 4:0 chybělo Maple Leafs udělat poslední krok. Ovšem to se hráčům Sheldona Keefa dosud nepovedlo. Při první mečbolu padlo Toronto v prodloužení po brance mladíčka Suzukiho. Další utkání bylo jako přes kopírák. Tentokrát na straně Montrealu rozhodl Jesperi Kotkaniemi. Stav série je tedy aktuálně 3:3 a bude se rozhodovat na ledě Maple Leafs.

Kdo je za očekáváním?

Auston Matthews zažil skvělou základní část. V play-off se ovšem hledá a střelecky je na tom zatím mizerně. V této sérii vstřelil pouze jeden gól. V posledním utkání, které Montreal vyhrál 3:2 v prodloužení, měl Matthews sedm střeleckých pokusů. Ani jeden nedokázal proměnit v branku. A co víc, velká spousta dalších pokusů skončila zblokovaná nebo mimo branku Price.

Kdo nenastoupí?

Johna Tavarese stále trápí zranění, které si přivodil v této sérii. U něj je nástup do sedmého duelu velice nepravděpodobný. Nejistý start je také na straně defenzivní opory Toronta Jaka Muzzina. Ten z posledního zápasu odstoupil.

Na straně Montrealu visí otázník u Tomáše Tatara. Slovenský forvard nenastoupil do duelu kvůli nespecifikovanému zranění. Jak moc je vážné, však není známo. Vyloučen je start obránce Jona Merrilla. Bek, který dorazil do týmu Canadiens v letošní sezóně z Detroitu, je taktéž na listině zraněných hráčů.

Největší hvězdy série?

Jednoznačně oba brankáři. Na straně Maple Leafs Jack Campbell, který soupeři nadělává vrásky. Proti Montrealu má úspěšnost téměř 94 procent. Průměr obdržených gólů na zápas se aktuálně zastavil na 1,77.

Na druhé straně je pak hvězdou Carey Price. Kanadský brankář vyhrál spousty ocenění v individuálních dovednostech, ale ta nejcennější týmová mu stále chybí - Stanley Cup. Jakoby si to v posledních zápasech uvědomoval a v brance začal ještě více čarovat. Canadiens mu mohou líbat ruce hlavně za poslední prodloužení, které chytal s ledovým klidem. Price má v součanosti úspěšnost zákroků 92,6 procent. V průměru inkasoval 2,44 branek na zápas.

A co diváci?

V předchozím duelu se podívalo do Centre Bell 2500 fanoušků. V tomto utkání však bude komornější atmosféra. V Air Canada Centre bude 550 zdravotníků.

Fanoušci si v Montrealu zápas naprosto užívali. Takto nabíhala husí kůže, když zpívali hymnu.

Utkání číslo sedm můžete sledovat živě na stanici Nova Sport 2 nebo Voyo, zápas startuje v 01:00.