ms v hokeji 2018 názor nejpovolanějšího

Teď to všichni viděli, NHL je jinde! Výkon překvapil i legendu Haška

Dominik Hašek mluví o národním týmu
Zdroj: Profimedia
Téma:

Čeští hokejoví fanoušci jsou po čtvrteční výhře nad Ruskem u vytržení. Oslavné ódy na české duo David Krejčí - David Pastrňák neberou konce a poklonu dokonce vysekla i ruská média. Výrazně se tak ukázalo, že hráči z NHL jsou proti ostatním zkrátka úplně jinde. To potvrdil i legendární brankář Dominik Hašek.

Uktání s Ruskem Češi vyhráli 4:3 v prodloužení a zápas doslova nadchl i olympijského vítěze z Nagana.

 

"Ten výkon první pětky, to sem ani neočekával. To bylo naprosto fantastické. Hlavně výkon Pastrňáka s Krejčím," vyzdvihl Hašek výkony spoluhráčů z Bostonu.

 

 

Zároveň přiznal, že ho překvapilo, jak rychle se oba Davidové aklimatizovali po příletu do Dánska. "Já sem se domníval, že by třeba mohli nastoupit, ale nepočítal jsem, že by hned po příletu mohli podat takový výkon," přemítal Hašek, který dvakrát zvedl nad hlavu slavný Stanley Cup.

 

Právě v NHL prožil Hašek většinu kariéry. Postupně tam hájil branky Chicaga, Buffala, Detroitu a Ottawy a rozhodně tak ví, jak diametrální rozdíl je mezi NHL a ostatními soutěžemi.

 

 

"NHL je jednoznačně nejlepší liga na světě, to je jasný. Co se týče Krejčího s Pastrňákem, tak oni podávali výborné výkony během celé sezony, včetně play off a tu formu jenom přenesli na MS. Je to přesně ten příklad, že když někdo hraje dobře v NHL a je fit, tak tomu národnímu mužstvu vždycky strašně pomůže," poukazuje na výkon národního týmu s posilami z NHL.

 

Kromě toho ale připomněl, že si další soupeři českého týmu budou teď na obávané duo z Bostonu dávat mnohem větší pozor.

 

 

A koho řadí mezi největší favority turnaje? "Favorité jsou známí. Určitě bych nechtěl jít na Kanadu. Sice tady na MS nemá všechny ty nejlepší hráče, ale je prostě hokejová velmoc. Američané mají také dobrý tým. Radši bych šel třeba na Finy," uzavírá své myšlenky legendární "Dominátor", který je mimo jiné šestinásobným držitelem Vezina Trophy, pro nejlepšího brankáře zámořské NHL.

mm TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Monster Energy Supercross Geneva

   14:30 15:00
   15:00

   Fotbal: Philadelphia Union - Inter Miami CF

   16:50

   El Trafico (1)

   17:00

   El Trafico (2)

   17:15

   Proměna bouřliváka

   17:50

   RunTour - Ostrava

 • Nova Sport 2

  • RunTour - Ostrava

   14:50 15:00
   15:00

   NHL: Washington Capitals - Columbus Blue Jackets

   16:45

   Element (417)

   17:00

   UFC 251: Usman vs. Masvidal

   21:00

   NBA Classic Games: Dallas Mavericks - Oklahoma City Thunder

   22:40

   Basketbal: Russell Westbrook - Rychlé ruce 2015 - 2020

Celý program