Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

ms v hokeji 2018 názor nejpovolanějšího

Teď to všichni viděli, NHL je jinde! Výkon překvapil i legendu Haška

Dominik Hašek mluví o národním týmu
Zdroj: Profimedia

Čeští hokejoví fanoušci jsou po čtvrteční výhře nad Ruskem u vytržení. Oslavné ódy na české duo David Krejčí - David Pastrňák neberou konce a poklonu dokonce vysekla i ruská média. Výrazně se tak ukázalo, že hráči z NHL jsou proti ostatním zkrátka úplně jinde. To potvrdil i legendární brankář Dominik Hašek.

Uktání s Ruskem Češi vyhráli 4:3 v prodloužení a zápas doslova nadchl i olympijského vítěze z Nagana.

 

"Ten výkon první pětky, to sem ani neočekával. To bylo naprosto fantastické. Hlavně výkon Pastrňáka s Krejčím," vyzdvihl Hašek výkony spoluhráčů z Bostonu.

 

 

Zároveň přiznal, že ho překvapilo, jak rychle se oba Davidové aklimatizovali po příletu do Dánska. "Já sem se domníval, že by třeba mohli nastoupit, ale nepočítal jsem, že by hned po příletu mohli podat takový výkon," přemítal Hašek, který dvakrát zvedl nad hlavu slavný Stanley Cup.

 

Právě v NHL prožil Hašek většinu kariéry. Postupně tam hájil branky Chicaga, Buffala, Detroitu a Ottawy a rozhodně tak ví, jak diametrální rozdíl je mezi NHL a ostatními soutěžemi.

 

 

"NHL je jednoznačně nejlepší liga na světě, to je jasný. Co se týče Krejčího s Pastrňákem, tak oni podávali výborné výkony během celé sezony, včetně play off a tu formu jenom přenesli na MS. Je to přesně ten příklad, že když někdo hraje dobře v NHL a je fit, tak tomu národnímu mužstvu vždycky strašně pomůže," poukazuje na výkon národního týmu s posilami z NHL.

 

Kromě toho ale připomněl, že si další soupeři českého týmu budou teď na obávané duo z Bostonu dávat mnohem větší pozor.

 

 

A koho řadí mezi největší favority turnaje? "Favorité jsou známí. Určitě bych nechtěl jít na Kanadu. Sice tady na MS nemá všechny ty nejlepší hráče, ale je prostě hokejová velmoc. Američané mají také dobrý tým. Radši bych šel třeba na Finy," uzavírá své myšlenky legendární "Dominátor", který je mimo jiné šestinásobným držitelem Vezina Trophy, pro nejlepšího brankáře zámořské NHL.

mm TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 00:00 01:45

   FIVB Beach Volleyball – Moskva

   01:45

   FIVB Beach Volleyball – Moskva

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   FIVB Beach Volleyball – Moskva

   11:00

   Ranní Sportovní noviny

   11:05

   Cape Pioneer Trek

 • Nova Sport 2

  • 23:00 00:40

   Ragby: Wales - Anglie

   00:40

   Rychlá kola (8)

   01:05

   Truck Racing Magazine (6)

   01:25

   Fotbal: AS Saint - Étienne - Stade Brestois

   03:05

   Rebuy Stars Poker Show - MČR 2019 (2/3)

   09:00

   Fotbal: Stade Rennes - Paris Saint - Germain

Celý Program