exkluzivní rozhovor

Než v UFC uzemní soupeřku, musí Pudilová shodit ještě pár kilo

Téma:
MMA

Už jen jediný den chybí do dalšího vystoupení jediné Češky v UFC. Lucie Pudilová má za sebou nejlepší přípravu kariéry a 25. ledna se chystá zničit soupeřku Justine Kishovou. Ještě před odletem do USA poskytla televizi Nova exkluzivní rozhovor, ve kterém sdělila, co ji čeká v posledním týdnu před zápasem.

„Příprava byla fantastická, nikdy jsem lepší neměla,“ řekla o dlouhém tréninku před UFC Fight Night 166. Ale Pudilovou čeká ještě poslední výzva, která je strašákem pro většinu MMA zápasníků. S Američankou Justine Kishovou se utká v muší váze (do 57 kg), a tak v posledním týdnu musí shodit posledních pár kilo.
 

„Zatím jsem shodila čtyři až pět kilo, ale ještě pokračuju,“ prozradila první a jediná Češka v UFC. V týdnu před vážením ji tak čeká doladit poslední kila.

Nicméně s trenérem ví, jak na to. „Žádný extrém, abych se nezranila. Teď už jen dostat ze sebe váhu. Hodně piju pak přijde vana a kila půjdou rychle dolů,“ pokračovala Lucie v rozhovoru pro televizi Nova.

Profesionální zápasníci musí danou váhu navážit den před zápasem. Kila shazují už během přípravy, ale největší úbytek přichází v posledním týdnu, kdy se z těla dostává co nejvíce vody.

Prvně se tzv. rozpijí a tělo se extrémním přísunem tekutin zavodní a následně se dehydratuje. K tomu slouží nadměrné pocení a pobyty v sauně, případně v horké vaně.

Po navážení mají zápasníci 24 hodin na zregenerování zesláblého těla a většinou do zápasu nastupují mnohem těžší, než je jejich váhová kategorie. Z váhového rozdílu těží například Karlos „Terminátor“ Vémola, který proti zápasníkům v kategorii do 84 kg, nastoupí klidně až o 12 kilo těžší.

Takový nárůst Lucii nečeká. Na její shazování dohlíží trenér Ladislav Erdélyi. „Už s tím nějaké zkušenosti máme, takže věřím, že se to podaří,“ řekl před oldetem televizi Nova.

Pudilová (8-5-0) začala svou kariéru v UFC v bantamové váze, tedy do 62 kg. S Justine Kišovou (6-2-0) jde v nižší, ve které sice má zkušenosti, ale dva poslední zápasy prohrála. Ale teď je podle svých slov nebezpečná, i když je o něco hubenější. „Na takové váze jsem ještě nebyla a v té síle co mám, si dost věřím,“ řekla o své formě.
 

UFC Fight Night 166 a sedmý zápas Lucie Pudilové sledujte v sobotu 25. ledna živě od 23:55 na Nova Sport 2 a Voyo.


 

DC TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:00 09:05

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   NHL: Buffalo Sabres - Toronto Maple Leafs

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Caro North - Expedition Antarctica

   11:30

   Házená: Füchse Berlín - SC Magdeburg

   13:00

   Polední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 09:00 10:45

   Fotbal: Girondins Bordeaux - Dijon FCO

   10:45

   SkiTour 2020 - Orlický maraton

   10:55

   UFC Reloaded (14)

   11:45

   UFC Reloaded (15)

   12:35

   Truck Racing Magazine - Dakar 2020

   13:00

   NHL: Carolina Hurricanes - Edmonton Oilers

Celý Program