divoká koncovka

Neymar PSG nespasil. Pařížané znovu prohráli a dostali tři červené karty

Publikováno 13. 9. 2020

Paris-Saint Germain na své první body v nové sezoně Ligue 1 stále čeká. Pařížský velkoklub hrál svůj první zápas s Lens bez sedmi hvězd, které měly koronavirus. Do zápasu s Marseille se již vrátili Neymar či Di María, ale body z toho po prohře 0:1 opět nebyly.

Proti Lens chyběla Pařížanům sedmička hráčů, kteří měli koronavirus, z čehož vyplynula prohra 0:1. Proti Marseille už byli k dispozici Neymar, Di María a Paredes. První dva jmenovaní byli v základu, ten třetí střídal, jenže nikdo z nich prohru neodvrátil.

Pařížané byli u míče častěji, ale byli to hosté z Marseille, kdo se dostal do vedení. V 31. minutě poslal Payet přímý kop do vápna, kde ho Thauvin z první poslal za záda brankáře Rica.

Pět minut po přestávce se PSG naskytla příležitost kopat přímý kop takřka z hranice vápna, ale Neymarova střela byla zblokována a Juan Bernat musel zastavovat protiútok na půlící čáře pouze za cenu žluté karty, dva hráči Marseille se totiž řítili na jednoho obránce.

V 63. minutě se Di María radoval ze srovnávacího gólu, ale jen do té doby, než viděl zdvižený praporek pomezního rozhodčího. Stejně tomu bylo i na druhé straně o dvě minuty později, kde po těsném ofsajdu skóroval Benedetto.

Pařížané doufali alespoň ve srovnání, jenže Mandandu překonat nedokázali. V nastavení bouchly hráčům saze a rozhodčí rozdal ještě pět červených karet.

Neymar a Kurzawa z PSG viděli rovnou červenou kartu, stejně tak na druhé straně Amavi. Druhou žlutou kartu dostali pařížský Paredes a marseillský Benedetto.

Trenér Thomas Tuchel tak příští kolo bude muset řešit další absence. Neymar s Paredesem mu chyběli v minulém zápase a kvůli červené kartě si nezahrají ani příště. Navíc není jisté, kdy se do sestavy vrátí Icardi či Mbappé a PSG má stále v kolonce vstřelených branek nulu a také stejný počet bodů.

Lorient – Lens 2:3 (1:2)

Branky: 14. Grbic, 90+2 Wissa z pen. - 31. Kakuta z pen., 34. Medina, 63. Ganago

Nimes – Rennes 2:4 (1:2)
Branky: 36. Cubas, 55. Ferhat - 12. a 39. Guirassy, 72. Aguerd, 90+7. Bourigeaud

Monako – Nantes 2:1 (1:0)
Branky: 5. Diop, 65. Geubbels - 61. Blas

PSG – Marseille 0:1 (0:1)
Branka: 31. Thauvin

• NHL: New York Islanders - Tampa Bay Lightning

09:05 11:00