Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

video fotbalové neřesti

New York poznává evropské zvyky. Chuligány přivedl fotbal

Být divákem na sportu v zámoří, to je vždy hlavně zábava, úsměv a dobrá nálada. Profi ligy basketbalu, hokeje, baseballu, ba i amerického fotbalu vychovaly díky prostředí úžasnou diváckou kulturu. Jenže teď přišel do Ameriky fotbal...

O víkendu se v New Yorku odehrálo derby Major League Soccer mezi New York Red Bulls a New York City a nutno říct, že vypjatému utkání předcházel i střet fanoušků obou táborů. Ano, už i v Americe se o slovo hlásí chuligáni. Jak informuje server supporters.cz Tábory znepřátelených newyorských klubů spolu měly problémy už loni.


 

Tentokrát se incident se odehrál před barem jen pár stovek metrů od stadionu. Americká média referují o bitce v evropském stylu. Před barem létaly židle, lahve, potetovaní chlapi proti sobě stáli do půli těla. A samozřejmě muslea zasahovat policie.


V Americe už tuší, že na fotbalových stadionech se budou muset potýkat s násilím mnohem častěji než tomu bylo v minulosti. Fotbal je totiž v USA nejrychleji a fanoušci se rádi učí od svých evropských vzorů. A to nejen při tvorbě chorea, ale právě i v konfrontaci v ulicích měst.

ram TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:00 09:05

   Sportovní noviny

   09:05

   PSV Eindhoven - Sporting CP

   10:45

   Běhej Lesy – Jizerská

   11:00

   Ranní Sportovní noviny

   11:05

   Mystic Sk8 Cup

   11:30

   Kart Grand Prix Le Mans

 • Nova Sport 2

  • 09:00 10:40

   Eintracht Frankfurt - Arsenal FC

   10:40

   Sestřih Evropské ligy UEFA (1)

   11:10

   Tour de Mont Blanc

   11:35

   Tankwa Trek

   12:05

   UFC Main Event (8)

   13:00

   Manchester United - FC Astana

Celý Program