Nevyšlo to, Bouzková po obratu v australském finále nakonec padla!

Marie Bouzková
Richard Wagner
Aktualizováno 9:00
19.2. 2021 8:30

Česká tenistka Marie Bouzková po parádním průletu do finále turnaje Phillip Island Trophy nakonec na vysněný triumf nedosáhla. Rusce Krasatkinaové pohledla ve třech setech.

První set byl jako na houpačce. Bouzková sice ztratila hned první servis, ale posléze předvedla bryskní obrat a vypracovala si vedení 3:1. To však záhy zase ztratila a za stavu 4:5 rozhodla pátým brejkem v setu.

Dlouho vyrovnaná byla i druhá sada, jenže česká hráčka neudržela třetí servis a od té doby se začala trápit. Krasatkinaová toho využila a v osmi gemech srovnala.

Následného laufu využila Ruska i v rozhodujícím dějství, kdy nejprve zvládla přetahovanou o první gem a pak si vypracovala vedení 3:0. Bouzková poté zabojovala, ale rozjetá Krasatkinaová už si triumf utéci nenechala.

Ve finále čtyřher na Australian Open neuspělo českého duo Barbora Krejčíková/Kateřina Siniaková, které ve dvou setech prohrálo s belgicko-běloruským párem Elise Mertensová/Aryna Sabalenková.