kritický stav

Neví, zda se probudí. Za legendu F1 Zanardiho stále dýchají přístroje

Alex Zanardi na handbiku
Zdroj: profimedia.cz
Václav Trousil
Václav Trousil
21.6. 2020 14:36
Téma:

Alex Zanardi je stále po páteční nehodě s kamionem v kritickém stavu. Někdejší pilot F1, který měl v roce 2001 děsivou nehodou, při které přišel o obě nohy, leží na jednotce intenzivní péče v nemocnici v italském městě Siena. Vedení nemocnice oznámilo, že neurologické hodnoty vykazují určitou stabilitu, ale je třeba k nim přistupovat s opatrností, protože celkový obraz je nadále velmi vážný. Za Zanardiho stále dýchají přístroje.

Nehodu, která se stala v městečku Pienza, vyšetřuje policie. Zanardi jel během štafetového závodu na svém handbiku po jedné z cest. Podle řidiče kamionu, který se s třiapadesátiletou legendou motoristického sportu střetl, došlo k nehodě tak, že Zanardi vybočil z cesty a spadl. Řidič se mu už nestačil vyhnout, nicméně aspoň zabránil čelnímu nárazu. Svým kamionem trefil bývalého pilota bokem.
¨

Zanardiho musel z místa nehody odvézt vrtulník do nemocnice, kde se ještě v pátek večer podrobil tříhodinové operaci. Při střetu utrpěl vážná zranění hlavy a obličeje, má také vážně poraněné oko. Doktoři stále nemají jasno v tom, jak vážně je poraněný mozek. "To bude možné zjistit, až se probudí, jestli se probudí,“ pravil ošetřující lékař Giuseppe Oliveri.


Zanardi je tak stále udržován v umělém spánku a dýchají za něj přístroje. Podle doktorů jeho stav nevylučuje možnost náhlého zhoršení, proto je prognóza stále nejasná.

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   Pobouření

   10:00

   Evropská liga - Nejhezčí góly podzimu

   10:25

   Fotbal: AC Sparta Praha B - FK Dukla Praha

   12:30

   Winter Games NZ - Obsidian Big Air

   13:00

   Florbal: Oilers - Tiikerit

 • Nova Sport 2

  • NHL: Pittsburgh Penguins - New York Rangers

   09:00 10:45
   10:45

   NHL: Arizona Coyotes - Vegas Golden Knights

   12:25

   Magazín NBA Action (5)

   12:50

   NBA - akce měsíce

   12:55

   Fotbal: FK Ústí nad Labem - SK Slavia Praha B

   14:35

   Evropská liga - podzim 2020

Celý program