kritický stav

Neví, zda se probudí. Za legendu F1 Zanardiho stále dýchají přístroje

Alex Zanardi na handbiku
Zdroj: profimedia.cz
Václav Trousil
Václav Trousil
Publikováno 21. 6. 2020
Téma:

Alex Zanardi je stále po páteční nehodě s kamionem v kritickém stavu. Někdejší pilot F1, který měl v roce 2001 děsivou nehodou, při které přišel o obě nohy, leží na jednotce intenzivní péče v nemocnici v italském městě Siena. Vedení nemocnice oznámilo, že neurologické hodnoty vykazují určitou stabilitu, ale je třeba k nim přistupovat s opatrností, protože celkový obraz je nadále velmi vážný. Za Zanardiho stále dýchají přístroje.

Nehodu, která se stala v městečku Pienza, vyšetřuje policie. Zanardi jel během štafetového závodu na svém handbiku po jedné z cest. Podle řidiče kamionu, který se s třiapadesátiletou legendou motoristického sportu střetl, došlo k nehodě tak, že Zanardi vybočil z cesty a spadl. Řidič se mu už nestačil vyhnout, nicméně aspoň zabránil čelnímu nárazu. Svým kamionem trefil bývalého pilota bokem.
¨

Zanardiho musel z místa nehody odvézt vrtulník do nemocnice, kde se ještě v pátek večer podrobil tříhodinové operaci. Při střetu utrpěl vážná zranění hlavy a obličeje, má také vážně poraněné oko. Doktoři stále nemají jasno v tom, jak vážně je poraněný mozek. "To bude možné zjistit, až se probudí, jestli se probudí,“ pravil ošetřující lékař Giuseppe Oliveri.


Zanardi je tak stále udržován v umělém spánku a dýchají za něj přístroje. Podle doktorů jeho stav nevylučuje možnost náhlého zhoršení, proto je prognóza stále nejasná.

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Fotbal: FC Lorient - Olympique Lyon

   09:05 11:00
   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Ragby: Northampton Saints - Sale Sharks

   12:50

   NHL – akce měsíce

   13:00

   Polední sportovní noviny

   13:05

   UFC 253: Adesanya vs. Costa

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Tottenham Hotspur - Chelsea FC

   09:00 10:45
   10:45

   Závod Zbraslav - Jíloviště

   10:55

   MČR v Gran Turismo Sport (5)

   11:00

   Rychlá kola (9)

   11:30

   Off-road Maraton (2)

   11:50

   Filip Řeháček - Andalusie

Celý program