ms 2018 hodně zdaru, chlape!

Nevěděli, zda bude chodit, teď je na MS! Nestrašil si plní další sen

Andrej Nestrašil
Zdroj: Profimedia / instagram
Andrej Nestrašil
Téma:

Andrej Nestrašil odletěl na své první mistrovství světa. Před dvěma lety přitom utrpěl zlomeninu obratlů a lékaři měli strach, aby neochrnul na nohy. Hokejový bojovník ale nic nevzdal. Za půl roku byl zpět na ledě, a i když NHL vyměnil za Rusko, neminula ho pozvánka do nároďáku…

Hokejová reprezentace odletěla na mistrovství světa. Na terminálu číslo 3, tom vládním, se před devátou ranní začali scházet členové týmu, o medaili nahlas nemluví, ale přesto v koutku duše tajně věří. Shodou okolností se při vstupu do odletové haly setkali hokejisté i s jednou třídou mateřské školky. A malí caparti se nakonec mohli i s hokejisty vyfotit. 


Adam Polášek, Radek Faksa, Andrej Nestrašil, Roman Horák si s nimi střihli krásné společné foto. „My už jsem tady minule, když jsme odlétali do Švédska, potkali skupinku dětí. Je vždycky milé, to je radost, to jsou většinou největší fanoušci,“ vyprávěl s úsměvem Andrej Nestrašil, který vzal do rukou maličkého klučinu, aby byl na fotce vůbec vidět.


Však se pak jedna z učitelek neváhala zeptat: A vy jste který? „Nestrašil, Andrej,“ hlásil pohotově sedmadvacetiletý forvard.


A zavzpomínal i na zápasy, které hrál právě pro dětské publikum. „Ty zápasy v 10 dopoledne pro školy nebo školky, to je jenom pískot a řev. Ale jinak je to fajn,“ usmál se.


V hlavě už měl ale samozřejmě turnaj, na který míří poprvé v životě. Po třech sezonách v NHL, jedné v KHL se dočkal pozvánky do národního týmu a udržel se i v sestavě pro světový šampionát. „Pět týdnů tady dřeme, abychom tam byli. Já to vždycky miloval, doma jsem koukal na kazety všech mistrovství, co jsme vyhrávali, pro mě je to určitě splněný sen,“ vyznal se Andrej Nestrašil. Však před dvěma lety možná ani nedoufal, zda se po zlomenině obratle postaví na led.


Českému národnímu týmu se letos příliš nevěří. V porovnání s týmy Kanady, Švédska, USA, Finska či Ruska nemají Češi tak hvězdnou sestavu, ale víra v úspěch nechybí. „Nechci říkat ani jedno ani druhé. Když řekneme, že se jedeme rvát o medaile, bude to znít sebevědomě, a když řekneme že ne, tak zase, že si nevěříme. My si věříme. Je to turnaj, na kterém je málo zápasů a jde to rychle za sebou. Půjdeme zápas od zápasu a uvidíme, kde nás to nakonec vykopne.“


Jedna věc ale Andrejovi Nestrašilovi udělala radost už před startem mistrovství světa. Parťák z kabiny a gólman Pavel Francouz se pyšní čerstvou smlouvou s Coloradem Avalanche.
„Já byl nadšenej. Mám vždycky obrovskou radost, zvlášť když jde někdo opačným směrem nejdřív do Ruska a pak do NHL. Pro Pavla to bude určitě splněný sen. Mám radost, on chytá fantasticky,“ říká k úspěchu reprezentačního kolegy.


I když prý sám už větřil Francouzův přestup do NHL dříve. „Já teda můžu prozradit, že už před dvěma týdny jsem ho slyšel mluvit na telefonu anglicky, a tak jsem tušil, že se něco peče. Když jsem se ho pak ptal, tak říkal, že to byl jenom táta, že se teď učí anglicky,“ směje se Nestrašil. „Tak mám radost, že to umí a že se za ní budeme moci přijet podívat…“


První zápas sehrají Češi na mistrovství světa proti Slovensku. Prý to ale zas tak prestižní duel jak bývalo zvykem tentokrát nebude. „Spousta kluků, co v tom výběru jsou, si Československo nepamatují. Samozřejmě, trochu víc se známe, máme tam kamarády, ale že by to bylo nějak extra prestižní jako za starých časů, to zase ne.“

ram TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Monster Energy Supercross Geneva

   14:30 15:00
   15:00

   Fotbal: Philadelphia Union - Inter Miami CF

   16:50

   El Trafico (1)

   17:00

   El Trafico (2)

   17:15

   Proměna bouřliváka

   17:50

   RunTour - Ostrava

 • Nova Sport 2

  • RunTour - Ostrava

   14:50 15:00
   15:00

   NHL: Washington Capitals - Columbus Blue Jackets

   16:45

   Element (417)

   17:00

   UFC 251: Usman vs. Masvidal

   21:00

   NBA Classic Games: Dallas Mavericks - Oklahoma City Thunder

   22:40

   Basketbal: Russell Westbrook - Rychlé ruce 2015 - 2020

Celý program