nova sport stanley cup

Neuvirth pustil jediný gól, ten ale Washingtonu stačil k postupu

Michal Neuvirth

Michal Neuvirth předvedl další výborný výkon v bráně Philadelphie Flyers, k prodloužení série proti favorizovanému Washingtonu do sedmého zápasu to ale už nestačilo. Protože útok Flyers se neprosadil, vítězi základní část stačil k vítězství a postupu jediný gól.

Na výkon českého brankáře při pátém zápase série mezi Flyers a Capitals zírala celá NHL s nadšením. Neuvirth pochytal všech čtyřiačtyřicet střel Washingtonu včetně osmi z hole Alexandra Ovečkina a výraznou měrou přispěl k návratu série zpátky do Philadelphie.

A i v šestém zápase dlouho držel akcie Flyers při životě. První šanci zlikvidoval Ovečkinovi už ve čtvrté minutě, na začátku druhého dějství zase rozesmutnil Carlsona. Neuvirth držel bránu zamčenou na několik západů až téměř do poloviny zápasu, kdy neměl proti pohotové a rychlé střele Backströma šanci.

Inkasovaný gól s ním ale neotřásl. Naopak. Ještě do konce druhé dvacetiminutovky na Neuvirthovi ztroskotal Beagle, jenž si v minulém zápase vylámal zuby před Neuvirthem hned několikrát.

Když český brankář minutu a půl před koncem třetí třetiny opouštěl bránu, měl na kontě osmadvacet úspěšných zákroků. Flyers ale byli tentokrát bezzubí v útoku a nepomohla jim ani následná power-play.

NHL se tak po výhře Washingtonu 4:2 na zápasy může těšit na souboj Alexandra Ovečkina s pittsburghským Sidneym Crosbym.

Postup si v noci na pondělí zajistil i Dallas, který v neuvěřitelné přestřelce udolal Minnesotu na jejím ledě 5:4. Stars vedli 4:0, ale domácí tým dokázal v poslední třetině snížit na 3:4 a pět minut před koncem korigoval i na 4:5. Jenže vysněný vyrovnávací gól už nepřišel. V bojích o Stanley Cup tak nadále zůstávají Aleš Hemský i Radek Faksa.