nova sport noc v nhl

Neuvirth skvělým zákrokem zachránil Flyers, Jágr má rekord!

Zákrok Michala Neuvirtha
Zdroj: NHL media

Philadelphia oslavuje Michala Neuvirtha. Český gólman parádním zákrokem jen tři vteřiny před koncem třetí třetiny uhájil vítězství Flyers nad Minnesotou. Dařilo se i Jaromíru Jágrovi. K výhře nad Arizonou přispěl asistencí, díky níž získal další rekordní zápis.

Do konce utkání zbývalo pár vteřin a Philadelphia vedla nad Minnesotou nejtěsnějším rozdílem 3:2, když na jednu z branek domácích Letců přihrával i Jakub Voráček. Slávu mu ale nakonec „ukradl“ jiný Čech. Minnesotští se z posledních sil snažili o vyrovnání a v čase 59:57 po střele Coyla z levé strany už zvedali ruce nad hlavu, Neuvirth však vytáhl parádní zákrok a puk zastavil. Že se tak stalo ještě před brankovou čárou, musel následně potvrdit až rozhodčí u videa, po verdiktu už ale mohli ve Weells Fargo Centre oslavovat českého brankáře.

Slavit může i Jaromír Jágr. Nejen, že jeho Florida porazilla Arizonu 3:2, ale zkušený útočník k tomu přispěl zásadním způsobem. Na začátku třetího dějství vedli Panteři 2:1, když Jágr objel bránu za gólmanem Dominguem, předložil puk přesně Barkovovi a ten vstřelil rozhodující gól, Arizona pak už stihla jen korigovat. Pro Jágra to byl čtyřiačtyřicátý bod v sezóně, je tak nejstarším hráčem v historii NHL, kterému se podařilo docílit více než 43 bodů v jednom ročníku.

Gól si do statistik připsal Jiří Hudler. První útok Calgary už na začátku páté minuty vyšachoval obranu Islanders a český útočník z pravé strany otevřel brankový účet. Calgary to nakonec stačilo pouze na bod. Hudler byl totiž jediným, kdo překonal brankáře Haláka, naopak deset minut před koncem třetí třetiny vyrovnal Hickey a těsně před koncem prodloužení vybojoval druhý bod pro Newyorčany Bailey.

Philadelphia Flyers - Minnesota Wild - 3:2

Branky a nahrávky: 19. Gagner (Schenn), 26. Streit (Read, Voráček), 44. Bellemare (VandeVelde, White) – 23. Vanek (Spurgeon, Reilly), 34. Granlund (Porter, Vanek)

Florida Panthers - Arizona Coyotes - 3:2

Branky a nahrávky: 13. Trocheck (Campbell, MacKenzie), 31. Barkov (Bjugstad, Kulikov), 44. Barkov (Jágr, Jokinen) – 8. Doan (Martinook, Murphy), 55. Ekman-Larsson (Vermette, Stone)

Calgary Flames - New York Islanders - 1:2 po prodloužení

Branky a nahrávky: 5. Hudler (Monahan, Gaudreau) – 50. Hickey (Martin, Cizikas), 65. Bailey (Tavares, Hamonic)

Columbus Blue Jackets - New Jersey Devils - 6:1

Branky a nahrávky: 6. Foligno (Calvert), 9. Foligno (Calvert, Karlsson), 20. Saad (Calvert, Karlsson), 34. Foligno (Savard, Karlsson), 39. Dubinsky (Foligno, Murray), 59. Bourque – 22. Boucher (Zajac, Severson)

Toronto Maple Leafs - Carolina Hurricanes - 3:1

Branky a nahrávky: 11. Boyes (Greening, Reilly), 26. Leivo (Parenteau, Lööv), 56. Parenteau (Kadri, Gardiner) – 17. Liles (E. Staal)

Chicago Blackhawks - Nashville Predators - 1:3

Branky a nahrávky: 26. Seabrook (Sekáč, Gustafsson) – 30. Arvidsson (Fisher), 59. Jarnkrök (Fisher), 59. Salomäki (Ellis)

St. Louis Blues - New York Rangers - 1:2

Branky a nahrávky: 35. Brouwer (Stastny, Bouwmeester) – 14. Glass (Girardi), 45. Kreider (Lindberg, Hayes)

Dallas Stars - Winnipeg Jets - 3:6

Branky a nahrávky: 22. Spezza (Benn, Sharp), 24. Seguin (Ničuškin, Sharp), 43. Spezza (Sharp, Klingberg) – 16. Wheeler (Scheifele, Ehlers), 16. Enström (Byfuglien, Scheifele), 20. Armia (Trouba, Enström), 47. Scheifele (Ehlers, Enström), 48. Armia (Lowry, Thorburn), 56. Trouba (Scheifele, Armia)

Vancouver Canucks - Ottawa Senators - 5:3

Branky a nahrávky: 5. Etem (Vey, Bartkowski), 35. Bartkowski (Granlund, Dorsett), 45. Bartkowski (Virtanen, Hamhuis), 51. Virtanen (Horvat, McCann), 60. Etem (Vey, Bartkowski) – 10. Hoffman (Phaneuf, Pageau), 34. Stone (Phaneuf, Pageau), 38. Ryan (Methot)

Los Angeles Kings - Edmonton Oilers - 2:1

Branky a nahrávky: 46. Carter (Toffoli, King), 55. Carter (Carter, Toffoli) – 39. Kassian (Hall, Draisaitl)