parádní koncovka

Neuvěřitelný obrat! Minnesota vyhrála díky dvěma gólům v nastavení

Publikováno 13. 7. 2020

Neuvěřitelný obrat se urodil v noci z neděle na pondělí na turnaji MLS. Minnesota šla do nastavení zápasu za stavu 0:1, ale v posledních minutách zabrala a po vyrovnání šla ještě za vítězstvím, které v poslední minutě vystřelil Kevin Molino.

Sporting Kansas City šel do zápasu v roli mírného favorita a na konci prvního poločasu se také dostal do vedení. Khiry Shelton se řítil na bránu Minnesoty a rozhodnutí, zda střílet, nebo přihrávat mu značně zjednodušil brankář Miller. Ten totiž nepochopitelně odběhl od přední tyče, a tak tam Shelton poslal míč a otevřel skore zápasu.

Důležitý moment přišel v 74. minutě. Brankář Kansasu Tim Melia vyběhl mimo vápno, kde se vrhnul pod nohy útočícího hráče, čímž si vysloužil předčasnou vstupenku do sprch v podobě červené karty.

Minnesota tak získala početní převahu, ale za celých 90 minut se jí nepodařilo skórovat. V nastaveném čase se k přímému kopu postavil bývalý hráč Jablonce a Ostravy Ján Greguš a poslal nebezpečný míč do vápna. Nešťastný zásah Khiryho Sheltona znamenal vlastní gól, tudíž srovnání na 1:1.

Minnesotě zbývalo ještě pár minut ze sedmiminutového nastavení, takže United zkusili strhnout vítězství na svou stranu a v poslední možné minutě se jim to opravdu zdařilo. Obrana Kansasu nechala trestuhodně mnoho prostoru Kevinu Molinovi v pokutovém území, čehož záložník z Trinidadu a Tobaga využil, překonal náhradního brankáře Sáncheze, a vystřelil tak svému týmu výhru.

Sporting Kansas City - Minnesota United 1:2 (1:0)
Branky: 43. Shelton - 90+2. Shelton vl., 90+7 Molino

Real Salt Lake - Colorado Rapids 2:0 (1:0)
Branky: 27. Rusnák, 76. Kreilach

• MotoGP - VC Teruelu (kvalifikace Moto3)

09:05 10:00