Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 10.9. 2015 19:55
video co řekl k nehodě?

Neutekl ani nenadával, brání Limberského jeho advokát

Zdroj: TV Nova

Reprezentační obránce David Limberský má velký problém. Pod vlivem alkoholu v Praze havaroval se svým bentley a za tento přečin mu nyní hrozí až tři roky ve vězení. Plzeňský fotbalista se k celé situaci vyjádřil prostřednictvím svého právníka.

Tahle věc ho může hodně mrzet. Ve hře je další působení v plzeňské Viktorii, ale také účast na evropském šampionátu ve Francii, kam český reprezentační výběr před pár dny postoupil. O to vše může za nehodu způsobenou v opilosti přijít.

 

Teď už si to nejspíš uvědomuje. "Davidovi je líto, co se stalo," vzkázal deníku Blesk fotbalistův advokát Bronislav Šerák. "Došlo k nehodě. Byla banální, stala se v rychlosti asi dvacet kilometrů v hodině při odbočování, nikdo nebyl zraněn. Prostě nezvládl řízení," snažil se právník událost vysvětlit.

 

 

Limberský měl ale smůlu. Nehodě i jeho následnému pokusu o útěk přihlíželi strážci pořádku. Zde se ale informace policie a reprezentantova advokáta poněkud rozcházejí. "Za ním jelo policejní auto. Byl vyzván, aby se podrobil dechové zkoušce, což dobrovolně udělal. Podrobil se i dalším odběrům a čeká se na výsledky. Dechová zkouška je pouze orientační, uvidí se podle krve. Pak bude jasné, zda vůbec jde o trestný čin, nebo to bude na přestupkové řízení. Rozhoduje hranice jednoho promile," vysvětluje Šerák.

 

Podle vyjádření policie se však David Limberský snažil z místa nehody utéct. Když se mu to nepodařilo, měl policistům začít vyhrožovat. "Nějaké zvěsti o tom, že utekl, nebo že nadával, jsou jen pusté spekulace," vyvrací informace policie Šerák, který zároveň upřesnil, že v Limberského případě šlo o alkohol, nikoliv o drogy.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

SEZNAM, V KTERÉM SE NAJDETE: Existují čtyři druhy opilců. Který z nich jste vy?

Modroocí lidé jsou potenciální alkoholici! Jak jste na tom vy?

TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 15:00 16:45

   NHL: San Jose Sharks - Vegas Golden Knights

   16:45

   Teleshop

   17:00

   Fotbal: Werder Brémy - Bayern Mnichov

   18:40

   NHL News

   18:50

   Odpolední Sportovní noviny

   18:55

   Házená: TSV Hannover-Burgdorf - TBV Lemgo Lippe

 • Nova Sport 2

  • 15:35 17:30

   UFC Fight Night: Overeem vs. Oleinik

   17:30

   Teleshop

   17:45

   Filip Řeháček: Cesta do mistrovství světa Moto3

   18:00

   NHL: Washington Capitals - Carolina Hurricanes

   20:05

   Premier League Darts 2019

   23:30

   Major League Soccer Highlights (8)

Celý Program