ms 2018 řečí statistik

Neúprosná čísla MS: Češi jsou na chvostu, faulují a nestíhají bránit

Radek Faksa
Zdroj: Profimedia
Radek Faksa
Téma:

Tři zápasy, čtyři body, ani jedna minuta ve vedení. A přesto čeští hokejoví fandové tleskají. Tým, který vypadal před startem mistrovství světa nečitelně a pro mnohé byl odsouzený k nezdaru, ukazuje vnitřní sílu. Nic nevzdá. Ale pořád je potřeba vychytat mouchy. Statistiky ukazují, že Češi v lecčems zaostávají.

Trestné minuty
Největší slabinou českého týmu je bezpochyby disciplína. V počtu dvouminutových trestů je tým Josefa Jandače na čele. Ano, Češi opravdu nezvládají hru podle pravidel a až příliš často konči na trestné lavici. Víc trestných minut sice mají na kontě Švýcaři, ale jen díky osobnímu trestu Svena Andrigietta.

Bránění oslabení
Když už se nějaký českých hráčů nechá vyloučit, přichází těžká práce. Hrát proti přesile není nic jednoduchého, ale i oslabení se dá bránit. Jenže Čechům to moc nejde. Každé 3 minuty a 11 sekund v oslabení inkasují. Narovinu: horší už je jen outsider z Francie. A to tenhle výsledek ještě vylepšuje odbráněná čtyřminutovka ze závěru zápasu se Švýcary.

Brankáři
Pavel Francouz i David Rittich stihli být vyhlášeni nejlepšími hráči zápasu. Jeden v duelu se Slováky, druhý v utkání se Švýcary. Jenže při pohledu do statistik není forma gólmanů zatím nijak oslnivá. Češi jsou až na 12. místě, horší brankářská čísla má už jen Norsko, Lotyšsko, Korea a Bělorusko.

 

Střelba
Ke gólům je potřeba střílet. Na soupeřovu bránu vyslali Češi 95 střel, což není při pohledu na sílu rivalů špatné číslo. Tam je Jandačův tým v horní polovině statistik – na osmém místě. Jenže ve hře padlo jen devět gólů a tak se úspěšnost střelby pohybuje okolo 10 procent. Snad tento faktor dokáže zvednout superstřelec David Pastrňák, na kterého český nároďák čeká.

Diváci
Tohle je jedna velká radost. Fanoušci drží Čechy nad vodou! V Dánsku jsou zápasy českého týmu opravdu populární a pokaždé přišlo přes 10 tisíc diváků. Lepší návštěvy mají logicky jen domácí Dánové. A co je podstatné, v hledišti je opravdu slyšet české fandění!

ram TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Fotbal: Classic match Ligue 1: AS Saint - Etienne - Olympique Lyon

   18:30 20:10
   20:10

   Fotbal: Rozhovory s hvězdami Ligue 1 - Patrick Vieira

   20:30

   Fotbal: DFB - Pokal Highlights (6)

   20:45

   Běhej lesy - Slavkovský les

   21:00

   Večerní sportovní noviny

   21:05

   NHL: St. Louis Blues - Chicago Blackhawks

 • Nova Sport 2

  • Off-road Maraton (1)

   18:35 19:00
   19:00

   NBA Classic Games: Atlanta Hawks - New York Knicks

   20:30

   NBA - Nejlepší akce nováčků 2015 - 2020

   21:00

   UFC Reloaded (38)

   21:45

   UFC Countdown: Namajunas vs. Jedrzejczyk

   22:05

   UFC 223: Khabib vs. Iaquinta

Celý program