Ztracená karta

Neupadlo vám něco? Rozhodčí dostal žlutou kartu za nepozornost

Fotbalista Rhian Brewster si vystřelil z rozhodčího
Zdroj: Profimedia
Téma:

Tak na tento zápas rozhodčí Geoff Eltringham asi jen tak nezapomene. V anglické druhé nejvyšší lize měl za úkol řídit důležité utkání mezi Prestonem a Swansea, ve kterém oba týmy hrály o cenné body do tabulky. Zápas víceméně zvládnul, jen v jedné situaci ho dokonale vyškolil útočník Rhian Brewster, který mu udělil žlutou kartu.

Jak se to mohlo stát? Jednoduše, anglický sudí se naplno zažral do hry, že si při svém rozhodování ani nevšiml, že mu v kapsičce něco chybí. Konkrétně tedy žlutý kartónek, který se bezprizorně válel na trávníku. Toho si všimnul 19letý útočník Swansea Rhian Brewster, který nalezený předmět zvedl a jal se ho odnést rozhodčímu.

Nicméně kmenový fotbalista Liverpoolu si neodpustil své náhle získané moci zneužít a tak udělal to, co by v jeden moment chtěl udělat asi každý fotbalista, přiběhl k sudímu Eltringhamovi a „udělil“ mu žlutou kartu.


Celý moment vzali oba aktéři s úsměvem. Rozhodčí poděkoval Brewsterovi za důležitý nález a plácnul si s ním. Útočník Swansea tak dopadl mnohem lépe než slavný fotbalista Paul Gascoigne. Ten měl před 25 lety taky možnost udělit rozhodčímu trest za jeho ztracenou žlutou kartu, jenže sudí neměl pro tuto srandu pochopení a anglickému raubíři kartu ve finále skutečně udělil za nesportovní chování.Pro Rhiana Brewstera naopak dopadla celá situace dobře, kromě své krátké rozhodcovské etudy, se totiž předvedl i jako kvalitní forvard. Svoji brankou nakonec zajistil Swansea remízu 1:1 proti Prestonu.
 

VOYO

Sledujte Nova Sport ve Full HD na Voyo.cz

mao TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL: Montreal Canadiens - Vegas Golden Knights

   02:05 04:45
   09:00

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   NHL: Montreal Canadiens - Vegas Golden Knights

   10:45

   MotoGP - VC Německa (závod Moto3)

   11:30

   MotoGP - VC Německa (závod Moto2)

   12:15

   MotoGP - VC Německa (závod MotoGP)

 • Nova Sport 2

  • ATP Tour 250: Mallorca Championships

   09:00 10:40
   10:40

   Fotbal: Ligue 1 - Nejlepší zákroky sezony (2)

   10:50

   RunTour - Brno

   11:00

   Házená: HSG Nordhorn - Lingen - SG Flensburg - Handewitt

   12:25

   Sportovní originály - 180 s Williamem O’Connorem

   13:00

   Ragby: Bristol Bears - Harlequins

Celý program