Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 8. 7. 2018
sbírka realita florbalu

Netradiční přestup: Na českou posilu se skládají fanoušci týmu!

David Šimek
Zdroj: facebook
David Šimek

Florbalista David Šimek si po pěti sezonách strávených v dresu Bohemians vyzkouší zahraniční angažmá. Jako novou akvizici ho představil švýcarský UHC Thun. Zajímavý je ale hlavně způsob, jakým jeho nový klub chce získat finanční prostředky na zahraniční posily.

UHC Thun patří do společnosti švýcarské NLA poslední čtyři sezony, ale ani jednou se týmu nepodařilo postoupit do play off. Letos ale tým potvrdil návrat Fina Mattiho Tauramy a druhou zahraniční posilou se stal David Šimek.


Thun nemá tak vysoký rozpočet jako konkurenční týmy a tak při snaze o posilování kádru vsadil na netradiční způsob – crowfunding, při kterém se na nové akvizice skládají samotní fanoušci. Akce běží až do 31. srpna a příznivci klubu si mohou kupovat za částky od 20 do 500 švýcarských franků vedle uvedení jmen na seznamu sponzorů třeba i účast na týmových večeřích.


Při představování Šimka v dresu Thunu si sportovní ředitel Philipp Gasser výběr nové posily pochvaloval: „Je to klidný, pokorný a veselý chlap. Kromě florbalových kvalit je pro nás důležitý i charakter.“


David Šimek se připojí ke svému novému týmu na začátku srpna a nebude mít status profesionála. Thun mu prozatím zajistil práci v textilním závodu.


Smutnou zprávou pro Bohemians je i to, že zelenobílé barvy opustí také Jakub Šárka, který míří do švýcarské druhé ligy a bude hrát za Ticino. Tým tak ztratí ofenzivní duo, které společně nasbíralo 109 kanadských bodů a podílelo se tedy na více než třetině vstřelených gólů.

ram TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 21:05 22:50

   Valencia CF - Villarreal CF

   22:50

   NHL News

   23:00

   Večerní Sportovní noviny

   23:05

   NHL: San Jose Sharks - Vegas Golden Knights

   01:05

   NHL: Boston Bruins - Toronto Maple Leafs

   09:00

   Sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 20:40 22:40

   Fotbal: Olympique Lyon - Angers SCO

   22:40

   UFC Now (12)

   23:30

   NBA: Los Angeles Clippers - Golden State Warriors

   01:30

   Rychlá kola (4)

   02:05

   Fotbal: Toronto FC - Minnesota United FC

   04:05

   Natural Track Luge - World Cup (Deutschnofen)

Celý Program