nova sport noc v nhl

Nestrašil gólem protáhl sérii, bodovali i Plekanec s Frolíkem

Andrej Nestrašil právě skóroval proti Arizoně

Devět branek viděli diváci zápasu mezi Arizonou a Carolinou. Jednu z nich vstřelil i hostující Andrej Nestrašil, který tak bodoval už popáté v řadě. K výhrám svých celků přispěli i Tomáš Plekanec a Michael Frolík.

Ačkoliv Arizona i Carolina patří do druhé poloviny celkového pořadí NHL, v Gila River Areně rozehrály oba celky skvělé útočné představení. První část zápasu vyšla lépe hostům. Poprvé skóroval v deváté minutě Versteeg, Čtyři vteřiny před první sirénou pak přesilovku využil ve formě hrající Andrej Nestrašil a připsal si pátý bodový zápis v řadě za sebou. Ve 36. minutě už to bylo dokonce o tři branky, když se trefil Di Giueseppe, a s Arizonou to nevypadalo dobře. Do třetího dějství ale Carolina vstupovala už jen s dvoubrankovým náskokem. Kojoty totiž do zápasu vrátil Duclair.

A v úvodu třetí části se děly věci. Hned po čtyřiceti vteřinách vrátil Carolině tříbrankové vedení Faulk, jenže netrvalo to ani tři minuty a bylo to jen o gól. Čtyři minuty před koncem mohl rozhodnout nestrašil, ale tváří v tvář gólmanovi se neprosadil. Arizonští v závěru ještě zkusili power play a to se jim vyplatilo. Patnáct vteřin chybělo do konce třetí dvacetiminutovky, když ranou z první poslal zápas do prodloužení Murphy. Po necelé minutě nastaveného času pak přece jen bod navíc urvala díky Raskovi Carolina.

Velké drama se odehrálo i v Calgary a i zde hrály roli české barvy. Newyorští Rangers sice vedli od konce jedenácté minuty a navrch měli až do konce druhé třetiny, pak se ale dostali na koně domácí a čtyřmi góly během sedmi minut vývoj zápasu otočili. Na trefu, která pouhých sedmnáct sekund po vyrovnání znamenala vedení Calgary, přesně nahrával Michael Frolík. Rangers ale dokázali převést neméně skvělou věc. Glass, Boyle a dvaasedmdesát sekund před koncem třetí třetiny Zuccarello se postarali o vyrovnání. Třetí minuta prodloužení a gól Brodieho pak přisoudily druhý bod Calgary.

Bez kanadského bodu neskončilo utkání ani pro Tomáše Plekance. Canadiens vedli nad ottawskými Senátory od konce třetí minuty, těsně před první přestávkou pak po přihrávce českého útočníka zvyšoval Pacioretty. Domácí pak přidali ještě jednu branku a Ottawa stihla už jen snížit na konečných 3:1.

Buffalo - Los Angeles Kings - 2:1 po prodloužení

Branky a nahrávky: 8. McGinn (O'Reilly, Reinhart), 64. O'Reilly (McCabe) – 5. Gáborík (Kopitar, Pearson)

Montreal Canadiens - Ottawa Senators - 3:1

Branky a nahrávky: 3. Flynn (Beaulieu, Hudon), 20. Pacioretty (Plekanec, Weise), 26. Petry (Weise, Galchenyuk) – 32. Pageau (Chiasson, Dziurzynski)

Tampa Bay Lightning - Washington Capitals - 1:2

Branky a nahrávky: 49. Kučerov (Stralman, Stamkos) – 3. Beagle (Gailev), 32. Kuzněcov (Carlson)

Columbus Blue Jackets - New York Islander - 2:3 po prodloužení

Branky a nahrávky: 26. Saad (Jenner, Dubinsky), 49. Atkinson (Savard, Hartnell) – 16. Okposo, 28. Nielsen (Okposo, Leddy), 63. Okposo (Bailey)

St. Louis Blues - Dallas Stars - 3:0

Branky a nahrávky: 2. Backes (Steen, Shattenkirk), 51. Tarasenko (Backes), 56. Reaves (Upshall)

Nashville Predators - Colorado Avalanche - 2:3

Branky a nahrávky: 20. Salomaki (Sissons, Salomaki), 41. Smith (Ellis, Ekholm) – 9. Beauchemin (MacKinnon, Duchene), 15. Holden (Tanguay, Mitchell), 50. Martinsen (Soderberg, Beauchemin)

Arizona Coyotes - Carolina Hurricanes - 4:5 po prodloužení

Branky a nahrávky: 39. Duclair (Domi), 42. Duclair (Tichonov, Domi), 44. Chipchura (Grossmann), 60. Murphy (Tichonov, Duclair) – 9. Versteeg (Faulk, Lindholm), 20. Nestrašil (J. Staal, Pesce), 36. Di Giuseppe (Skinner, Slavin), 41. Faulk (Lindholm, Rask), 61. Rask (Lack, Lindholm)

Calgary Flames - New York Rangers - 5:4 po prodloužení

Branky a nahrávky: 38. Gaudreau, 38. Raymond (Frolík), 43. Gaudreau (Jones, Monahan), 45. Colborne (Stajan, Russell), 63. Brodie (Russell, Gaudreau) – 11. Miller (Stalberg, Hayes), 46. Glass (Moore), 56. Boyle (Kreider, Miller), 59. Zuccarello (Boyle, Brassard)

San Jose Sharks - Minnesota Wild - 0:2

Branky a nahrávky: 45. Parise (Granlund, Pominville), 60. Koivu (Parise, Spurgeon)