Rozsíval a Nestrašil pomohli k výhrám, Hudler utnul gólový půst

Michal Rozsíval
Zdroj: NHL media
Michal Rozsíval (vpravo) pomohl asistencí Chicagu k bodům

Útočník Jiří Hudler vstřelil v noci na dnešek svou šestou branku v letošním ročníku NHL, mírnil tak však jen porážku Calgary na ledě Caroliny. Z bodů se naopak mohli radovat Michal Rozsíval a Andrej Nestrašil, kteří k výhrám navíc přispěli nahrávkou.

Do utkání, kde se střetlo dohromady pět českých hokejistů, vstoupili lépe hokejisté domácí Caroliny. Těm už ve třetí minutě přinesla vedení samostatná akce Raska, dvě a půl minuty před přestávkou navíc z trestného střílení zvýšil Lindholm.

Po pauze začalo hrát i hostující Calgary, ovšem svou šanci neproměnili a Hurricanes to vzápětí potrestali. Po střele Versteega to bylo už 3:0. Calgary vrátil do hry Jiří Hudler, který srazil za záda gólmana Caroliny nahození Giordana. Hudler tak ukončil dlouhý půst, když se naposledy z gólu radoval 4. prosince proti Bostonu. Čtvrt hodiny před koncem třetí třetiny to už bylo dokonce jen o jedinou branku. O kontaktní gól se zasloužil Granlund. Vše rozhodla dvaapadesátá minuta, v níž se v rozmezí dvaatřiceti sekund dvakrát prosadili domácí, podruhé i s přispěním Andreje Nestrašila, a nakonec vyhráli 5:2.

K výhře nahrávkou pomohl i Michal Rozsíval. Obránce hájící barvy obhájce Stanley Cupu z Chicaga stál na začátku akce, v jejímž závěru vypálil dělový projektil Panarin a ve 36. minutě otevřel střelecký účet utkání proti St. Louis. Shawem tečovaná střela Mariána Hossy pak znamenala zvýšení na konečných 2:0.

O jednu asistenci rozšířil své konto také Tomáš Hertl. A dlouho se zdálo, že jeho San Jose utrhne ze zápasu proti Los Angeles Kings všechny body. Dvanáct sekund před třetí sirénou ale na 2:2 srovnal Lecavalier. Kings navíc v prodloužení přidali i rozhodující gól po střele Gáboríka.

Zápasový program narušila sněhová kalamita, která sužuje Spojené státy americké. Svého zápasu se kvůli ní nedočkali hokejisté Washingtonu a Pittsburghu.

Ottawa Senators - New York Rangers - 3:0

Branky a nahrávky: 40. Ryan (Cowen, Hoffman), 43. Hoffman (Zibanejad), 58. Pageau

Carolina Hurricanes - Calgary Flames - 5:2

Branky a nahrávky: 3. Rask, 18. Lindholm (TS), 24. Versteeg (E.Staal, Hainsey), 52. Versteeg (Skinner, J.Staal), 52. Nordström (Staal, Nestrašil) – 32. Hudler (Giordano, Colborne), 46. Colborne (Granlund, Brodie)

Chicago Blackhawks - St. Louis Blues - 2:0

Branky a nahrávky: 36. Panarin (Kane, Rozsíval), 45. Shaw (Hossa, Riemsdyk)

San Jose Sharks - Los Angeles Kings - 2:3 po prodloužení

Branky a nahrávky: 24. Pavelski (Hertl, Thornton), 52. Couture (Donskoi, Karlsson) – 47. Doughty (Muzzin, Kopitar), 60. Lecavalier (Pearson, Brown), 65. Gáborík (Toffoli)