Serie A

Nestárnoucí Zlatan opět udeřil! Svými góly zlomil houževnaté Sassuolo

Richard Wagner
22.7. 2020 7:50

V předehrávce 35. kola italské nejvyšší soutěže se znovu připomněla nestárnoucí švédská superhvězda Zlatan Ibrahimovič. Na druhou příčku se dostalo Bergamo, které udolalo Bolognu s reprezentantem Krejčím v sestavě.

Je mu už 38 let, na hřišti ale dál válí jako za mlada. Slavný švédský fotbalista Zlatan Ibrahimovič teď v Italské lize pomohl AC Milán dvěma góly k důležité výhře.

Rossoneri se po restartu soutěže daří, z posledních devíti zápasů vybojovali dvě remízy a sedm výher. K té zatím poslední, nad Sassuolem nasměroval slavný italský klub veterán Zlatan Ibrahimovič a v obou případech poslal svůj tým do vedení.

Nejprve v 19. minutě otevřel skóre hlavičkou po precizním Calhanogluově centru. Pak když koncem první domácí půle domácí z penalty srovnali zásluhou Caputa, Ibrahimovič si vzal slovo ještě jednou a v nastavení prvního poločasu přidal další trefu, když si skvěle obhodil vybíhajícího gólmana.

Pro švédského kanonýra to byl čtvrtý zásah v posledních šesti zápasech. Ve druhé půli gól nepadl a AC Milán se po výhře 2:1 minimálně do středečního večera se posunul na 5. místo, které zaručuje přímý postup do základní skupiny EL.

To Bologna, s českým reprezentantem Ladislavem Krejčím v základu, nestačila v 35. kole na Atalantu. Ta se díky výhře 1:0, kterou zařídil kolumbijský útočník Luis Muriel, posunula na druhé místo Serie A – šest bodů za vedoucí Juventus. Český záložník nakonec odehrál 78 minut.