evropská liga neobvyklé

Nestačil se divit. Hráč byl vyloučen, přesto sklidil bouřlivý potlesk!

Bernard Tekpetey

Ke kuriózní situaci došlo v utkání Evropské ligy mezi Schalke 04 a Nice. To skončilo pro mladého fotbalistu domácího celku Bernarda Tekpeteye neslavně. Po červené kartě musel předčasně pod sprchy. Přesto si od domácího publika vysloužil potlesk vestoje. Jak je to možné?

Pro devatenáctiletého Bernarda to byl velký den. Vždyť to bylo vůbec poprvé, co na sebe v soutěžním zápase oblékl dres áčka Schalke 04 a hned v Evropské lize. Debut mu ale nakonec poněkud zhořkl. V devadesáté minutě totiž po druhé žluté kartě musel hřiště opustit.

Jenže co následovalo poté, když hlavní rozhodčí ukázal mladému fotbalistovi červenou kartu, ghanský hráč nečekal asi ani ve snu. Ze hřiště ho totiž vyprovázel bouřlivý potlesk fanoušků. A zaslouženě. Tekpetey totiž patřil k nejdůležitějším postavám Schalke. Svůj povedený výkon korunoval deset minut před koncem, kdy zařídil pokutový kop, po němž Aogo pečetil na konečných 2:0.

Němečtí příznivci mu tak dali najevo, ať si z vyloučení v prvním utkání nedělá těžkou hlavu. Jeho výkon je pro Schalke velkým příslibem a fanoušci to dobře vědí.