Nespokojenost s rozhodčím, duel Komety s Třincem má dohru!

Kometa vetuje rozhdočího
Zuzana Říhová
27.1. 2021 16:16

V úterní dohrávce 1.kola mezi Kometou a Třincem byl k vidění parádní hokej. Domácí Kometa zápas otočila ve svůj prospěch a nasadila duelu skvělé tempo. V samotném závěru ale Oceláři rozhodli o osudu utkání, když využili přesilovou hru a zvítězili 2:3. Podle Brňanů bylo vyloučení v 59.minutě neoprávněné a rozhodli se rozhodčího Svobodu vetovat.

Největší příval emocí vyvolal dvouminutový trest za hrubost pro obránce Komety Hollanda v 59. minutě, po kterém Oceláři využili přesilovku a rozhodli o svém triumfu 3:2.

"Bylo to o jedné chybě a tu jsme bohužel udělali my, i když si myslím, že to dnes ovlivnil někdo úplně jiný než my hráči," řekl Vejmelka, kterého pravděpodobně čeká trest. Hráči se v den zápasu k výkonu sudího vyjadřovat nesmějí.

Video zveřejnili brňané na svých oficiálních webových sránkách. Přímo v něm ukazují, kde podle nich rozhodčí chyboval. K výkonu rozhodčího se také vyjádřil bezprostředně po zápase brankářská jednička Komety Vejmelka.

Kometa vetuje hlavního rozhodčího po více jak třech letech. Naposledy byl vetován ruský sudí Vjačeslav Bulanov za utkání v Chomutově. Po úterní dohrávce úvodního kola vyjadřuje nespokojenost brněnský klub s výroky Romana Svobody.

Rozhodčí Svoboda Kometu už jednou poškodil, když v roce 2016 neuznal regulérní gól Vojtěcha Němce v Plzni. Vyfasoval za to stop na čtyři zápasy.

• NHL: Los Angeles Kings - Vegas Golden Knights

04:05 06:45