Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

ufc co vy na to?

Nurmagomedov se bouří. Posílá UFC tvrdé ultimátum!

Khabib Nurmagomedov
Zdroj: Profimedia

Vody MMA světa jsou ještě rozvířené po nedávném vyjádření José Alda, který požaduje odchod z UFC a poté i pravděpodobné ukončení kariéry. Aldovo rozhodnutí souvisí velmi úzce s popraskem kolem McGregora a jeho zápasu s Alvarézem na UFC 205 v New Yorku. Jenže bývalý král pérové váhy není jediný, koho tento zápas ovlivnil a nyní i světová dvojka v lehké váze, posílá UFC jasný vzkaz!

Původní plán pro Eddieho Alvareze byl obhajoba titulového zápasu proti Khabibu Nurmagomedovi, coby světové dvojce, který se nachází v žebříčku hned za ním. Jakmile se ale objevila možnost zápasit s fenoménem Conorem McGregorem a vydělat si tak balík peněz na několik let, tak po ní Eddie samozřejmě skočil a na Khabiba velmi rychle zapomněl.
 

Naopak ruský zápasník pyšnící se perfektním skorém 23 vítězství bez jediné porážky se po ohlášení zápasu cítil podrazený. Již málem byl upsán jeho titulový zápas pro UFC 206 v Kanadě, ale nyní vyšel na prázdno.
 

Khabib ale na nic nečekal a kývl na výzvu, kterou mu poslal Michael Johnson, ať se utká s ním na UFC 205. Za tímto činem ale Khabib nechává velmi chytrou myšlenku: „Když naši praprarodiče byli během války obklopeni nepřáteli, tak říkali: všechno je v pořádku, teď nemají kam utéct.“ napsal Khabib na svůj Twitter. To může znamenat jediné, pokud Khabib vyhraje, můžeme v oktagonu čekat jasný vzkaz pro dvojici Alvaréz a McGregor.

S blížícím se UFC 205 se zvedá i zájem médií a Khabib pro jedno z nich udělal rozhovor, během něhož vyřkl jeden jasný vzkaz pro UFC. „Pokud můj příští zápas v UFC nebude o titul, tak tam končím.“ Tato vyhrůžka je jasným výsledkem několika posledních kroků, které vedení UFC udělalo. Opět tak dalo přednost potencionálně velmi finančně úspěšnému duelu proti právoplatnému vyzyvateli.
 

Tento víkend se utká šampion Michael Bisping s Danem Hendersonem, který je dokonce třináctkou ve střední váze. Nicméně pro „Henda“ by to měl být poslední zápas v jeho neuvěřitelné kariéře a titulový zápas mu tak byl nabídnut za jeho několikaleté zásluhy. I přesto se tak hon za šampionem střední váhy pro pány jako Rockhold, Weidman nebo Souza značně prodlužuje.
 

Co říkáte vy na situaci kolem Khabiba? A je podle vás pro sport víc férový duel Alvarez vs. McGregor nebo Bisping vs. Henderson 2? Dejte nám prosím vědět v diskuzi pod článkem.
 

Lukáš Zduba TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 23:35 01:35

   Mistrovství světa SKIF 2019

   01:35

   Fotbal: Toronto FC - Houston Dynamo

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   Fotbal: Toronto FC - Houston Dynamo

   11:00

   Sportovní noviny

   11:05

   Hokej: St.Louis Blues - vítěz Stanley Cupu 2019

 • Nova Sport 2

  • 00:25 02:10

   Fotbal: LA Galaxy - Los Angeles Football Club

   02:10

   UFC Now (17)

   03:00

   UFC Fight Night: Dos Anjos vs. Edwards

   09:00

   World Matchplay Darts 2019

   11:25

   MAXI TIP Poker Tour (8)

   11:50

   RunTour – Liberec

Celý Program