Přeživší Letadlo smrti

"Nesmrtelný" a Neto jsou doma! Propustili je z nemocnice 

Alan Ruschel
Zdroj: Instagram
Téma:

Když se řekne slavný brazilský fotbalista, asi vás napadne Neymar, Ronaldo či Ronaldinho. Jenže Brazílie má nové hrdiny, kteří přežili pád letadla fotbalového týmu Chapecoense v Kolumbii. Dva ze tří už byli konečně propuštěni z nemocnice a jsou doma ve své vlasti.

Pondělí 28. listopadu a let LaMia Airlines číslo 2933 bude už navždy nezapomenut. Bohužel však zůstane vzpomínaný jako tragický. Na palubě letadla Avro RJ85 zemřelo celkem 71 osob a jen šest jich přežilo. Mezi oběťmi byli také fotbalisté brazilského týmu Chapecoense, který letěl na pohárové finále s týmem Atlético Nacional.

 

 

Mezi přeživšími jsou i tři fotbalisté ze zmíněného týmu. Dva z nich už byli konečně propuštěni z nemocnice do domácího ošetřování a odletěli z Kolumbie do rodné Brazílie. Jedním z nich je "nesmrtelný" Alan Ruschel a také obránce Neto.

 

 

Alan Ruschel už ukázal úsměv na tváři. Na fotce na jeho sociální síti byl focen ještě s příbuznými v nemocnici, ale poté ji opustil a letadlem byl převezen do rodné země. "Boží plány jsou větší, než ty moje. Je tak velký, že si ho nedokážeme ani představit. Děkuji všem za jejich lásku, sílu a vaše motlitby a pozitivní mylšení," napsal k fotce.

 


Ruschel bude muset ještě pár dní přečkat v brazilské nemocnici, kde však tvrdí, že se bude moci v budoucnu vrátit k fotbalu. Jeho stav je prý pozoruhodně dobrý. Nejhorší má za sebou také obránce Helio Neto. Také on už byl převezen do Brazílie a přes svého otce poděkoval všem za pomoc.

 


Jednatřicetiletý Neto se teprve nedávno probral z komatu a nehodu si vůbec nepamatoval. Při svém probuzení žádal o výsledek zápasu, který se příčinou leteckého neštěstí neodehrál. V rámci sportovního a památného gesta byl však tým Chapecoense vyhlášen vítězem Copa Sudamericana.

 

 


Neto byl také převezen letecky do Brazílie a to v doprovodu lékařského personálu a své manželky. Má sice vážná zranění nohou, zad i rukou, ale doktoři tvrdí, že by se z toho měl také dostat. I u něj není vyloučeno, že si fotbal ještě v budoucnu zahraje.

 


Je prý oddaný křesťan a dle všeho četl Bibli těsně před pádem. Svatá kniha byla nalezena mezi troskami.

 

lju TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Běhej lesy - Slavkovský les

   20:45 21:00
   21:00

   Večerní sportovní noviny

   21:05

   NHL: St. Louis Blues - Chicago Blackhawks

   23:25

   Večerní sportovní noviny

   23:30

   Finále Západní konference NHL 2017

   01:30

   MotoGP - Racing together

 • Nova Sport 2

  • NBA - Nejlepší akce nováčků 2015 - 2020

   20:30 21:00
   21:00

   UFC Reloaded (38)

   21:45

   UFC Countdown: Namajunas vs. Jedrzejczyk

   22:05

   UFC 223: Khabib vs. Iaquinta

   00:35

   Fotbal: Bayer Leverkusen - Bayern Mnichov

   02:25

   Basketbal: De’Aaron Fox - Koše z protiútoku

Celý program