Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 10.9. 2015 11:08
us open ohlasy

Nešlo to, ale jsem na sebe pyšná, říká Kvitová po prohře s Italkou

Petra Kvitová prohrála s Flavií Pennettaovou
Zdroj: Profimedia

Ačkoliv Petra Kvitová získala první set, nakonec prohrála na tenisovém US Open ve čtvrtfinále s Italkou Flavií Pennettaovou 1:2 na sety. Po utkání pak hledala příčiny své porážky, která ale už nic nezměnila na tom, že letos turnaj v New Yorku zvládla nejlépe v kariéře.

"Hned jak jsem slezla z kurtu, byla jsem hodně smutná, ale dneska mi tělo asi řeklo, že už mu to stačí. Cítím se fyzicky vyčerpaná. Snažila jsem se, bojovala jsem, ale od začátku jsem byla ráda, že tam nějak pobíhám. Nešlo to," řekla Kvitová. "Ráda bych si zahrála semifinále, ale i tak jsem na sebe pyšná, co jsem tady letos předvedla vzhledem k okolnostem a tomu, že jsem moc netrénovala."

 

Na dvorci Arthura Ashe hráčkám ztěžoval zápas stín na jedné půlce kurtu a ostré světlo na druhé straně, a obě měly problém udržet si servis. V první sadě začala ztrátou podání Kvitová, ale pak získala dva brejky a podávala za stavu 5:3 na zisk sady. Při setbolu udělala dvojchybu a úvodní sadu ukončila až o hru později za pomoci soupeřky, která dala dvojchybu při druhém setbolu Češky.

 

Kvitová musela bojovat o každý svůj servis a až ve třetí hře druhého setu poprvé nečelila brejkbolu. Po prolomení servisu Pennettaové šla do vedení 3:1. "Nepřemýšlela jsem dopředu, že bych zápas měla rychle dorazit. Pořád jsem bojovala se vším, co se se mnou na kurtu dělo. Snažila jsem se dál pokračovat v tom, co jsem hrála," řekla česká tenistka.

 

 

Ale nedařilo se to. Vzápětí ztratila bez zisku míče vlastní podání a o náskok přišla. Kvitová se snažila hrát v horku co nejkratší výměny a z toho pramenily časté chyby. Jednou z nich ukončila druhý set.

 

První dva sety se hrály hodinu a tři čtvrtě, přičemž předešlé zápasy zvládla Kvitová v průměru za 1:11. Začala se na ní projevovat únava, nedostávala se k úderům, jak by potřebovala. To se projevilo od stavu 2:2 ve třetí sadě. Výborně returnující a běhající Italku měla převahu ve výměnách. Kvitová dřela, zatínala zuby, ale více kazila, už nestačila a do konce neuhrála ani game.

 

Zápas pětadvacetiletá Kvitová ukončila 60. nevynucenou chybou v utkání. Na druhou stranu nastřílela 41 vítězných míčů. "Nechala jsem tam všechno, co jsem mohla. Servis možná mohl být o něco lepší, dala jsem dost dvojchyb, ale ona výborně returnovala. A co se týče úderů, tak víc udělat nešlo," řekla Kvitová.

tn.cz/čtk

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 17:10 18:50

   Fotbal: FC Nantes - Paris Saint - Germain

   18:50

   NHL News

   19:05

   Florbal: IBF Falun - Mullsjö AIS

   20:50

   NHL – akce měsíce

   21:00

   Večerní Sportovní noviny

   21:05

   Valencia CF - Villarreal CF

 • Nova Sport 2

  • 17:05 19:05

   NHL: San Jose Sharks - Vegas Golden Knights

   19:05

   Sestřih Evropské ligy UEFA (12)

   19:35

   NBA – akce měsíce

   19:40

   Magazín NBA Action (29)

   20:10

   Ligue 1 Preview (33)

   20:40

   Fotbal: Olympique Lyon - Angers SCO

Celý Program