Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 21. 5. 2018
finále česká liga

Neskutečných 21 trojek! I proto je Nymburk blízko dalšího titulu

Eugene Lawrence
Zdroj: Profimedia
Eugene Lawrence

Basketbalisté Nymburku vyhráli úvodní finále NBL doma nad Opavou 114:90 a ve čtvrtek mohou v hale soupeře slavit už patnáctý titul v řadě. K úspěšnému vstupu do série si pomohli 21 trojkami, což je nový rekord soutěže. Dosud bylo maximem 20 tříbodových košů Děčína z roku 2003 a Sparty z roku 2004.

Slezané, kteří jsou ve finále poprvé od roku 2003, se drželi do poločasu, ale nezachytili nástup do druhé půle. Ve čtvrtek se doma musí pokusit zopakovat loňskou semifinálovou výhru nad Nymburkem, aby ještě sérii vrátili na jeho palubovku na rozhodující třetí zápas.


Po více než dvoutýdenní pauze se obhájci titulu dostávali do tempa pomalu a brzy prohrávali o deset bodů. A to především zásluhou Martina Gniadka, který dal 10 z úvodních 12 bodů Opavy. Nakonec byl s 22 body také nejlepším střelcem zápasu.


Pak ale zavelel Vojtěch Hruban a odstartoval nymburskou kanonádu zpoza tříbodového oblouku. Domácí proměnili do poločasu 12 trojek z 18 pokusů.


Soupeře to zlomilo a ve třetí části nabral ztrátu až 22 bodů. Opavanům se nedařilo bránit zejména spolupráci mezi Eugenem Lawrencem a Martinem Křížem, který dal v této části 11 ze svých 18 bodů. Lawrence celkově k šesti bodům přidal sedm doskoků a 10 asistencí. Favorit i nadále pokračoval v ostřelování koše z dálky a v pohodě si hlídal vítězství.

ram TN.cz