Neskutečný zákrok! Švýcar z Havířova vytáhl exkluzivní kousek

Richard Wagner
Aktualizováno 15. 11. 2020 21:53
14.11. 2020 13:25

Švýcarský brankář s hlubokými českými kořeny Robert Mayer se blýskl v zápase na ledě Bielu parádním zákrokem! Domácímu forvardovi doslova ukradl gól.

Stalo se tak na začáítku třetí třetiny za stavu 1:1. Domácí útočník Jason Fuchs dostal nabito před prázdnou branku.

Stačilo mu tak jen přiložit hůl, aby skóroval a dokonal obrat ve skóre. Tedy, aspoň tak to viděli asi všichni na stadionu.

Jen Mayer měl jiný názor, reflexivně do zakončení strčil svou hůl a předvedl brilantní zákrok. Fuchs v prvním momentu nechtěl věřit svým očím.

Ani vynikající výkon brankáře Mayera nakonec týmu z Vaillant Arény k vítězství nepomohl. Davos tři minuty před koncem zápasu inkasoval rozhodující trefu z hole Rakušana Hofera na 2:1.

Rodák z Havířova, který od čtyř let žije ve Švýcarsku, se pod první trefu podepsal i asistencí. Již ve čtvrté minutě pomohl skórovat v oslabení dlouholeté reprezentační opoře Andreasovi Ambühlovi.

Mayer zkoušel své štěstí i v zámoří. Z farmářské AHL se dostal i na střídačku Montrealu, v nejslavnější lize světa ale nakonec nenastoupil. Po šesti letech v Ženevě v novém ročníku otevřel novou kapitolu v Davosu.