Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

fotbal Velká chyba

Neprodávejte De Bruyneho! Skaut radil dobře, Chelsea teď lituje

Kevin De Bruyne
Zdroj: Profimedia

V minulé sezoně platil záložník Manchesteru City za jednu z těch vůbec největších hrozeb na anglických trávnících. Na kontě měl několik tref, ale hlavně. Svými smrtícími přihrávkami posílal do šancí své týmové kolegy. V Manchesteru si teď jistě mnou ruce. Všechno mohlo být ale jinak. Skaut doporučil před lety Belgičana Chelsea. A už tehdy věděl, že z něj bude superstar. Jenže Roman Abramovič na jeho slova bohužel nedal.

Rekordně nejdražší posila v historii se Citizens hodně vyplácí. 27letý záložník zaznamenal ve 127 zápasech 38 gólů a neskutečných 56 asistencí. Od debutu v Premier League v září 2015 to bylo 37 klíčových nahrávek, čímž je Kevin De Bruyne absolutně nejlepší nahrávač v top 5 evropských ligových soutěžích.

Pozornost světových velkoklubů upoutal mladík z Genku už v žákovském a dorosteneckém věku. „Asi před šesti lety jsem byl v Belgii. Už jsem tady našel pár talentovaných fotbalistů, tak jsem se přijel podívat znovu. Obzvláště pravidelně jsem měl úspěch v Racingu Genk, protože klub měl velmi dobré zázemí pro mladé hráče. Tehdy jsem tam poprvé viděl De Bruyneho,“ odtajnil Piet de Visser. Skaut, který v roce 2012 doporučil Chelsea tehdy 20letého Belgičana.

De Visser ihned volal majiteli anglického velkoklubu Romanu Abramovičovi. Ukázal mu nahrávky, na kterých De Bruyne předváděl své umění s míčem. „Ten De Bruyne musí přijít,“ prohlásil ruský podnikatel. „Roman je skutečný fotbalový fanoušek, který chce nejen vyhrávat, ale také vidět dobrý fotbal. Chelsea se tak na počátku roku 2012 rozhodla, že za Kevina zaplatí kolem devíti milionů eur. To byla za mladého fotbalistu spousta peněz,“ vzpomínal de Visser.

Skaut, který ukázal belgického záložníka Angličanům už tehdy věděl, že De Bruyne nebude jen tak někdo. „Řekl jsem Abramoviči, že De Bruyne bude mít jednou desetkrát větší hodnotu. A měl jsem pravdu,“ smutnil de Visser. Chelsea totiž s talentem naložila prachbídně. Nastoupit ho nechala do pouhých 9 zápasů a poslala ihned na ne moc úspěšné hostování do Brém. A po návratu do Anglie ho prodala do Wolfsburgu. Tam začal zářit. Jako nejdražší posilu v historii ho pak představili v Manchesteru City. A zbytek už znáte.

Chelsea občas nedokázala využít potenciálu skvělých hráčů a zrovna ke Kevinovi De Bruynemu se nechovala zrovna nejideálněji. My víme, že takových bylo i víc. Třeba hvězdný Romelu Lukaku nebo Mohamed Salah.

med TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:05 10:45

   Ragby: Saracens - Gloucester Rugby

   10:45

   Element (388)

   11:00

   Ranní Sportovní noviny

   11:05

   Házená: Füchse Berlín - Rhein-Neckar Löwen

   12:35

   Freeride World Tour - Ski & Snowboard (Verbier)

   13:00

   Polední Sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 09:00 10:45

   Fotbal: SM Caen - Girondins Bordeaux

   10:45

   Ultra Pirineu - Trailrunning

   11:15

   FIVB Beach Volleyball – Jinjiang

   13:00

   Fotbal: Sporting Kansas City - Seattle Sounders FC

   14:45

   Barcelona Spartan Race

   15:15

   Házená: SC Magdeburg - VfL Gummersbach

Celý Program