radost z medaile

Nenapadlo mě, že bych takový čas zajela, raduje se stříbrná Sáblíková

David Chmátal
David Chmátal
11.2. 2021 18:41

Martina Sáblíková si v nizozemském Heerenveenu dojela pro stříbrnou medaili, a stala se tak vicemistryní světa. Od zlata ji dělila desetina sekundy, ale i tak je rádá, že zajela letošní maximum. Podívejte se na zhodnocení závodu i co říká na zisk 30. medaile z MS.

“Mám obrovskou radost, na třech závodech jsem byla na trojce vždy čtvrtá, takže jsem hrozně ráda, že je to stříbro,“ byla první reakce vicemistryně světa 2021.


Sáblíková cílem projela s časem 3:58,579, což je její letošní maximum a v Heerenveenu teprve druhý čas po 4 minuty.  “Upřímně, když jsem viděla ten čas tak mě nenapadlo, že bych takový čas mohla atakovat, protože jsem ho tady nikdy nejela. Když jsem ho viděla, tak jsem si řekla, že to snad není možné,“ nevěřila česká závodnice.Zlato jí uteklo jen o desetinu sekundy, přitom ještě v polovině trati ztrácela přes 2,5 sekundy. Norka Ragne Wiklundová ji v druhé dráze táhla, a i díky tomu si Sábliková nakonec dojela pro stříbro. Ačkoli ji nejcennější kov utekl jen o vlásek, je za výsledek v tak našlapané konkurenci ráda.


“Když jsem dojela a viděla, že jsem o desetinu druhá a jely po mně Schoutenová s Voroninovou, tak jsem si říkala, ať hlavně o tu desetinu nejsem zase čtvrtá,“
strachovala se před jízdou favoritek.


Stříbrnou medailí dosáhla na milník 30 cenných kovů z MS. Na kontě má 1 bronzovou, 8 stříbrných a 21 zlatých. Nicméně víc než samotná placka je pro 33letou závodnici důležité zjištění, že stále má na to, měřit se světovou špičkou.
 

“Jsem za to hrozně moc ráda. Každá další medaile je další obohacení mé kariéry. Je to už takový nad plán, protože já jsem dosáhla už všeho a když vidím, že s ostatními mohu ve 33 letech stále soupeřit, tak jsem za to strašně ráda,“ radovala se trojnásobná olympijská vítězka.

V neděli bude mít Sáblíková šanci přidat ještě další kov, a to na trati 5 000 metrů. Na té již letos Sáblíková zvítězila a na MS bude mít příležitost vrátit těsnou porážku Rusce Voroninové ze Salt Lake City, kde obě závodnice zajely světový rekord. Na to však zatím česká bruslařka nemyslí:


“Teď jsem dojela trojku, takže na to nemám pomyšlení. Navíc to bude jiný závod, s jinými závodnicemi. Někdo se třeba připravuje jen na pětku. Bude to těžké, ale jak říkám, už teď jedu domu s bronzem z mistrovství Evropy a se stříbrem z trojky na mistrovství světa, takže za mě maximální spokojenost.“

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Fotbal: Angers SCO - RC Lens

   14:45 16:30
   16:30

   Házená: THW Kiel - Füchse Berlin

   17:45

   NBA - akce měsíce

   17:55

   Basketbal: Türk Telekom - SIG Štrasburk

   19:50

   NHL News

   20:00

   Alaska or Bus’t - Mountain Bike

 • Nova Sport 2

  • NHL: San Jose Sharks - Colorado Avalanche

   14:45 16:30
   16:30

   Martin Michek - český rekordman Dakaru

   16:55

   Sportovní originály 180 s Michaelem van Gerwenem 2 Exkluzivní rozhovor s jedním z nejlepších šipkařů planety

   17:25

   Winter Games NZ - Obsidian Park Jam

   17:55

   Ligue 1 Preview (28)

   18:25

   Basketbal: ERA Nymburk - Brose Bamberg

Celý program