Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Hokej Vážná diagnóza

Nemohl dýchat, šlo mu o život: Červenka už je zdravý a vrací se!

Roman Červenka
Zdroj: Profimedia
Roman Červenka

V listopadu se Roman Červenka, hokejový reprezentant a mistr světa, svěřil novinářům s tím, že si hokej nějaký čas nezahraje. Od doktorů totiž uslyšel šokující diagnózu – vyšetření odhalila plicní embolii. Tento zdravotní problém může v krajním případě připravit člověka o život. Červenka je naštěstí ze všeho venku a hlásí návrat na led.

Zdravotní potíže ho dohnaly k doktorovi a tam se mu život obrátil naruby. "Během první reprezentační pauzy zkraje listopadu jsem se vrátil do Švýcarska a tam se mi přitížilo. Poslali mě na krev a zjistili, že to není dobré. Diagnostikovali mi i zánět na plicní stěně, tam už mě to začalo bolet strašně," uvedl před několika měsíci pro deník Sport Roman Červenka.

 

Plicní embolie připravila o život už mnoho lidí, mezi nimi i třeba herce Vlastu Buriana. U Romana Červenky se však černé scénáře naštěstí nenaplnily a vynikající útočník má to nejhorší za sebou. "Cítil jsem se hodně unavený. Potom jsem měl náhle silnou bolest na hrudi a velké potíže s dýcháním," uvedl Červenka pro deník Blick.

 

 

Sport měl třiatřicetiletý útočník, který vyhrál zlato na mistrovství světa či Gagarinův pohár úplně omezit. Někdejší forvard Slavie, Omsku, Petrohradu nebo Calgary nemohl riskovat zranění. Kvůli lékům hrozila zvýšená krvácivost, která by byla zase v krajním případě života ohrožující.

 

To vše je ale minulost a hráč Curychu se znovu připojil k týmu. "Věřím, že teď už není riziko zase začít hrát. Lékaři mi řekli, že riziko se rovná téměř nule. Našli jsme dobré řešení, jak mě chránit a zároveň léčit," dodal Červenka s tím, že teď už je hlavním omezením v jeho životě jen to, že bere tabletky na ředění krve v daný čas.

lju TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:00 09:05

   Sportovní noviny

   09:05

   FIVB Beach Volleyball – Varšava

   11:00

   Ranní Sportovní noviny

   11:05

   Cape Epic 2019 - Best of men

   11:35

   Fotbal: Ligue 1 - Ohlédnutí za sezonou

   12:30

   Czech rally - WRC Portugalsko Speciál

 • Nova Sport 2

  • 09:00 09:30

   Ultra Pirineu - Trailrunning

   09:30

   Cape Epic 2019 - Best of men

   10:00

   MAXI TIP Poker Tour (3)

   10:30

   MS v kuželkách 2019

   11:00

   Element (389)

   11:15

   RunTour – Ostrava

Celý Program