Německý pohár zná další semifinalisty! Postupuje Lipsko i tým z druhé ligy

Fotbalisté Lipska se radují z výhry
Skok Aleš
Aleš Skok
3.3. 2021 23:43

Německý DFB Pokal zná další dva semifinalisty. Lipsko potvrdilo roli favorita s Wolfsburgem, když zvítězilo 2:0. Druhý zápas byl duel dvou překvapivých týmů - regionálního Essenu a druholigového Kielu. Hosté zvítězili naprosto jednoznačně 3:0.

V zápase Lipska s Wolfsburgem se vítězství domácích nerodilo vůbec lehce. V prvním poločase měli hosté obrovskou příležitost Woutu Weghorstovi, který při pokutovém kopu ale podklouzl a vysoko přestřelil.

Branky tak začaly padal až ve druhé půli. V 63. minutě uspěl tváří v tvář Casteelsovi Yusuf Poulsen. Od té doby bylo Lipsko daleko lepším celkem a šlo si za vítězstvím. Gólovou pojistku přidal dvě minuty před koncem Hwang Hi-čchan.

Mezi Essenem a Kielem začaly góly padat už v prvních 45 minutách. Favorizovaný Kiel otevřel skóre ve 27. minutě z pokutového kopu Alexander Mühling. O dvě minuty později procedil míč za domácího brankáře Janni-Luca Serra.

Na 3:0 zvýšil Kiel v poslední minutě, když si míč do vápna navedl Joshua Mees, který se prosadil i s pomocí teče jednoho z domácích hráčů.

Poslední čtvrtfinále proběhne mezi Regensburgem a Brémami.

Essen vyřadil z německého poháru i Leverkusen s Patrikem Schickem:

Zápasy německého poháru můžete pravidelně sledovat na stanicích Nova Sport a Voyo!