Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

video hotel v plamenech

Německý mistr světa unikl v Dubaji smrti! Měl obrovské štěstí

Ron-Robert Zieler a požár v Dubaji
Zdroj: profimedia.cz
Témata:

Může mluvit o obrovském štěstí. Německý fotbalový brankář Rob-Robert Zieler totiž zřejmě jen těsně unikl smrti. Mistr světa z roku 2014 slavil příchod nového roku v Dubaji v hotelu, který zachvátil rozsáhlý požár. A jeho pokoj kompletně celý vyhořel.

Po náročné podzimní části bundesligy se rozhodl pro odpočinek v jednom z nejluxusnějších hotelů v Dubaji. Se svou partnerkou se ubytoval v komplexu Address Downtown v samém srdci města. Stačilo ale málo a příjemný pobyt se rychle změnil v peklo.

 

Právě na Silvestra, jen několik hodin před velkolepými oslavami, totiž začal 63patrový mrakodrap hořet. "Při vypuknutí požáru jsme naštěstí nebyli ve svém pokoji," zdůraznil Zieler. A dobře ví, co říká. Jeho pokoj ve 12. patře totiž celý vyhořel. Německý reprezentant se svou partnerkou naštěstí v tu chvíli večeřel v restauraci v přízemí.Po vypuknutí požáru byli všichni hosté evakuováni do bezpečí a do hotelu už zpátky pochopitelně nesměli. "Zůstalo nám jen to, co jsme zrovna měli na sobě," dodal Zieler, který měl v pokoji pochopitelně i pasy. Musel se proto obrátit na německé velvyslanectví, aby se mohl vůbec vrátit domů. Takhle si dovolenou gólman Hannoveru určitě nepředstavoval...

Ron-Robert Zieler
Zdroj: profimedia.cz Ron-Robert Zieler


Nutno podotknout, že tohle nebyl první nepříjemný moment, který Zieler v uplynulém roce zažil. Když v polovině listopadu zaútočili teroristé v Paříži, seděl na lavičce náhradníků při přátelském utkání s domácí Francií. O pár dní později se nedočkal utkání s Holandskem, které bylo kvůli hrozbě dalších teroristických útoků zrušeno...


"Předpokládám, že rok 2016 bude lepší," přeje si 26letý gólman, kterého na jaře čeká s Hannoverem boj o udržení v německé bundeslize.
 

pha TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 02:05 04:00

   Fotbal: LA Galaxy - Colorado Rapids

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   NHL: San Jose Sharks - St. Louis Blues

   11:00

   Ranní Sportovní noviny

   11:05

   Ragby: Wasps - Harlequins

   12:45

   RunTour – Brno

 • Nova Sport 2

  • 01:05 03:35

   NBA: Toronto Raptors - Milwaukee Bucks

   02:35

   Basketbal: NBA – play-off

   09:00

   Fotbal: Olympique Lyon - SM Caen

   10:45

   Engadinsnow - Ski & Snowboard (Engadin)

   11:15

   FIVB Beach Volleyball - Itapema

   13:00

   Fotbal: LA Galaxy - Colorado Rapids

Celý Program