Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Hokej olympijský turnaj

SENZACE: Němci jsou ve finále! Čechy čeká v boji o bronz Kanada!

Německo vs. Kanada
Zdroj: Profimedia

Německo nepřestává na hokejovém olympijském turnaji překvapovat. Po nečekané výhře nad Švédy ve čtvrtfinále porazil německý výběr i v semifinále Kanadu 4:3 a bude hrát o olympijské zlato. Češi se tak v boji o bronz utkají s týmem javorového listu.

Češi sice v semifinále podlehli Rusku 0:3 a tak o zlato bojovat nebudou. I tak s napětím sledovali druhý semifinálový zápas mezi Kanadou a Německem. V něm překvapivě vyhrál druhý zmíněný tým 4:3. 

 

 

Němci už ve čtvrtfinále porazili tým Švédska 4:3 po prodloužení a tím se postarali o první senzaci. Dnes tedy sahají po další. Zápas s Kanadou začali svěřenci trenéra Sturma výborně. Využili přesilovou hru pět na tři, střelecký účet otevřel Brooks Macek.

 

Po něm zvýšil na 2:0 Matthias Plachta a to ještě nebylo všechno. Další branku přidal Frank Mauer, který v situaci dva na jednoho zakončil fintou, kdy hokejkou mezi nohama nasměřoval kotouč za Poulinova záda. Nedisciplinovanost Němců ale nabídla Kanadě přesilovku, kterou využil Gilbert Brule. Ten však byl o pár minut později vyloučen na 5 minut plus do konce utkání za faul do oblasti hlavy a krku. Mezi tím ještě zvýšil na 4:1 pro Německo Patrick Hager.

 

 

Kanada se pak postarala o drama, když dokázala stáhnout na rozdíl jedné branky. Vyrovnat se jí ale nepovedlo a tak se utká s Českou republikou o bronz. Německo si o zlato zahraje s Ruskem.

 

Němci překonali své největší olympijské úspěchy z let 1932 z Lake Placid a 1976 z Innsbrucku, kde dosáhli na bronz. Na světových šampionátech jsou jejich největšími počiny dvě stříbra z let 1930 a 1953.

lju TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 13:05 14:50

   Fotbal: New York Red Bulls - Atlanta United FC

   14:50

   Off-road Maraton (2)

   15:15

   Fotbal: Olympique Lyon - SM Caen

   17:00

   FIVB Beach Volleyball - Itapema

   18:40

   NHL – akce měsíce

   18:50

   NHL News

 • Nova Sport 2

  • 13:00 15:00

   NBA: Portland Trail Blazers - Golden State Warriors

   15:00

   UFC Fight Night: Dos Anjos vs. Lee

   17:00

   Ragby: Exeter Chiefs - Northampton Saints

   18:45

   RunTour – Brno

   19:00

   Premier League Darts 2019

   21:25

   Fotbal: Paris Saint - Germain - Dijon FCO

Celý Program