Hokej olympijský turnaj

SENZACE: Němci jsou ve finále! Čechy čeká v boji o bronz Kanada!

Německo vs. Kanada

Německo nepřestává na hokejovém olympijském turnaji překvapovat. Po nečekané výhře nad Švédy ve čtvrtfinále porazil německý výběr i v semifinále Kanadu 4:3 a bude hrát o olympijské zlato. Češi se tak v boji o bronz utkají s týmem javorového listu.

Češi sice v semifinále podlehli Rusku 0:3 a tak o zlato bojovat nebudou. I tak s napětím sledovali druhý semifinálový zápas mezi Kanadou a Německem. V něm překvapivě vyhrál druhý zmíněný tým 4:3.

Němci už ve čtvrtfinále porazili tým Švédska 4:3 po prodloužení a tím se postarali o první senzaci. Dnes tedy sahají po další. Zápas s Kanadou začali svěřenci trenéra Sturma výborně. Využili přesilovou hru pět na tři, střelecký účet otevřel Brooks Macek.

Po něm zvýšil na 2:0 Matthias Plachta a to ještě nebylo všechno. Další branku přidal Frank Mauer, který v situaci dva na jednoho zakončil fintou, kdy hokejkou mezi nohama nasměřoval kotouč za Poulinova záda. Nedisciplinovanost Němců ale nabídla Kanadě přesilovku, kterou využil Gilbert Brule. Ten však byl o pár minut později vyloučen na 5 minut plus do konce utkání za faul do oblasti hlavy a krku. Mezi tím ještě zvýšil na 4:1 pro Německo Patrick Hager.

Kanada se pak postarala o drama, když dokázala stáhnout na rozdíl jedné branky. Vyrovnat se jí ale nepovedlo a tak se utká s Českou republikou o bronz. Německo si o zlato zahraje s Ruskem.

Němci překonali své největší olympijské úspěchy z let 1932 z Lake Placid a 1976 z Innsbrucku, kde dosáhli na bronz. Na světových šampionátech jsou jejich největšími počiny dvě stříbra z let 1930 a 1953.

• 13:05 14:50

Fotbal: New York Red Bulls - Atlanta United FC