krasobruslení nevhodná volba

Německá krasobruslařka pobouřila fanoušky: Tohle si nechala pustit!

Nicole Schottová
Zdroj: profimedia.cz

Německá krasobruslařka Nicole Schottová šokovala sportovní svět a stala se hlavním tématem sociálních sítích. Pro svůj čtvrteční dlouhý program na olympiádě v Pchjongčchangu si totiž jako hudební pozadí vybrala píseň z filmu Schindlerův seznam.

Jedenadvacetiletá krasobruslařka svojí volbou hudby z filmu o nočních můrách holocaustu vyvolala velké emoce. Na sociální síti twitter se okamžitě strhla lavina negativních ohlasů.

 

 

Zatímco někteří uživatelé pouze poukazují na to, že není tak úplně vhodné bruslit na hudbu s takto temnou tématikou, jiní se toho nebojí a útočí přímo na Schottovou.


„Možná by si neměla bruslit na hudbu z Schindlerova seznamu, když si z Německa,“ napsala svůj názor uživatelka Ann Distopian Fan. Jsou tu ale daleko tvrdší názory a někteří diváci dokonce obviňují mladou krasobruslařku z toho, že je necitelná, jestliže má takovýto hudební výběr.

 


Album písní z Shindlerova seznamu, které je dílem amerického skladatele Johna Williamse, přitom získalo oskara za nejlepší filmovou hudbu.


Navíc to není poprvé, co krasobruslaři pro své choreografie zvolili právě tuto píseň. V minulosti na ni vystupovala například dvojnásobná olympijská vítězka Katarina Wittová, dnes již populární komentátor NBC Johnny Weir, nebo zlatá medailistka ze Soči 2014 Julia Lipnitská, která tuto píseň využila právě na zimní olympiádě v Rusku.

nce TN.cz
 

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL Classic games: Boston Bruins - Edmonton Oilers

   21:05 01:05
   01:05

   Jorge Lorenzo - Válečník

   02:30

   Michelin Virtual British Grand Prix

   09:00

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   NHL Classic games: Boston Bruins - Edmonton Oilers

   13:00

   Polední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • World Darts Championship 2019

   22:30 01:40
   01:40

   UFC Fight Night: Woodley vs. Burns

   09:00

   Premier League Darts 2019

   10:55

   Basketbal: Giannis Antetokounmpo - NEJ akce 2015 - 2020

   11:25

   NBA - Trefy po získání míče 2015 - 2020

   11:50

   Best of Ultra Trail Mont - Blanc

Celý program