Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Ohlasy Temné časy

Nemáme kvalitu. Éra Nedvěda a Rosického je pryč, říkají legendy!

Jan Rajnoch, Ladislav Vízek a Tomáš Řepka
Zdroj: Profimedia
Jan Rajnoch, Ladislav Vízek a Tomáš Řepka

Fotbaloví fanoušci se probudili do úterního dne zklamaní dalším neúspěchem české fotbalové reprezentace. Ta po včerejší prohře 0:2 v Severním Irsku ztratila poslední naději na účast na mistrovství světa 2018 v Rusku. Bývalí reprezentanti se shodují na tom, že nadešly temné časy a éra Nedvěda, Rosického a Baroše je pryč. Jejich nástupci jsou momentálně v nedohlednu.

Zmar české reprezentace? Mnozí se shodují v tom, kde je problém. "Nevím, jestli jsme zaspali nějakou výchovu, ale nemáme tu kvalitu. Éra Nedvědů, Šmicerů a dalších už dozrála a teď nemáme na co navázat. Nemáme hráče, kteří nejsou v zahraničních topklubech," řekl pro Nova Sport bývalý reprezentant Stanislav Vlček.

 


Podobného názoru je i olympijský vítěz a trojnásobný český šampion Ladislav Vízek. "Momentálně se ocitáme v krizi a tím myslím celý český fotbal. Zázemí je špatné, lístky na zápas s Německem byly drahé a ani se nevyprodal proti mistrům světa stadion. Nemáme kvalitu, nemáme hráče a myslím si, že ta doba temna ještě nějaký čas potrvá," řekl Vízek.

 


I když je národní tým poměrně mladý, ani v tom nemusí být řešení. "Nechci být pesimista, ale tohle období asi ještě delší dobu potrvá. Mohou přijít zranění a vypadnou tak někteří hráči. Nelze tak spoléhat na to, že ta nová krev bude spasením. Je tam spousta práce a jsem na to sám zvědavý," pokračoval Tomáš Řepka, další bývalý reprezentant.

 


A že Karel Jarolím postavil tým z toho nejlepšího, co má, na tom české fotbalové legendy trvají. "Už to není generace Tomáše Rosického, Milana Baroše a dalších, ale teď tam jsou opravdu hráči, kteří jsou momentálně nejlepší," myslí si Jan Rajnoch, který má za sebou také bohatou fotbalovou kariéru.

Lukáš Jůdl TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 13:05 14:15

   Moto GP - VC Katalánska (závod Moto GP)

   14:15

   FIA CEZ – závody na okruzích (2)

   14:45

   Czech rally - WRC Portugalsko Speciál

   15:15

   Element (390)

   15:25

   FIVB Beach Volleyball – Varšava

   17:10

   Dynamo Kyjev - FK Jablonec

 • Nova Sport 2

  • 13:35 14:00

   Ultra Pirineu - Trailrunning

   14:00

   Tom Belz - Kilimandscharo

   14:30

   MONETA Czech PGA Tour (3)

   15:30

   RunTour – Ostrava

   15:45

   Czech rally - WRC Portugalsko Speciál

   16:15

   FIA CEZ – závody na okruzích (2)

Celý Program