Korupčník usvědčen

Nekompromisní trest! Podváděl a ničil důkazy, teď už si nikde ani neškrtne

Joao Souza dostal doživotní zákaz kvůli korupci
Zdroj: Profimedia
Téma:

Podvádět se nemá. To ví asi každé malé dítě. Ne tak brazilský tenista Joao Souza, který bezskrupulózně ovlivňoval zápasy jako na běžícím pásu. Po provalení jeho prohřešků ničil důkazy, ale spravedlivému trestu neunikl. Dostal doživotní zákaz.

Již vloni na jaře vyplaval na povrch korupční skandál, ve kterém hrál největší roli jedenatřicetiletý tenista. Mezinárodní tenisová federace (ITF) mu dočasně pozastavila činnost. Naposledy se na kurtu objevil v dubnu na turnaji v Mexiku.

 

Od té doby vzal raketu do ruky jen, když si šel „zapinkat“ pro zábavu. Z kolotoče turnajů sice vypadl, ve federačním hledáčku ale zůstal. Zajímala se o něj speciální Jednotka pro bezúhonnost tenisu (TIU), která se stará o to, aby potírala nekalé vlivy provázející právě podobné skandály.

Souzovi měl být vyměřen trest zákazu činnosti na čtyři roky, ale brazilský hráč, který ve své kariéře dosáhl maximálně na 69. místo v žebříčku, se zachoval doslova jako malý fracek. S federačními orgány absolutně nespolupracoval a co hůř, postupně ničil důkazy, které by jej měly usvědčit.

 

Kromě toho se snažil ovlivňovat svědky a další účastníky řízení, které nabádal k tomu, aby vypovídali v jeho prospěch. Schválně, kdo z vás teď vidíte toho drzého nafučeného chlapce, který se snaží pošlapané růže u obecní pumpy svést na kohokoliv jiného?

Brazilcovi jeho pokrytecké chování nepomohlo. Kopáním kolem sebe si jen přihoršil a z řad ITF přišel ostrý verdikt. „Nespolupracuješ? Zapíráš? Tak si nezahraješ!“ Souza dostal za korupci a manipulování turnajů nižších úrovní (Challenger a Futures) doživotní zákaz a k tomu pokutu ve výši 200 tisíc dolarů (4,6 milionů korun).

 

Potrestaný tenista se svých přečinů dopouštěl mezi lety 2015 a 2019 na turnajích v Mexiku, Brazílii, Spojených státech a dokonce i v České republice. Inu, jak se říká: „Kdo lže, ten i krade a do pekla se hrabe.“

rwa TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Racing Unleashed

   18:00 18:30
   18:30

   MotoGP - FIM Awards Ceremony 2020

   19:45

   Ligue 1 Highlights (11)

   20:40

   Fotbal: EA Guingamp - AC Ajaccio

   22:35

   Racing magazine (10)

   23:00

   Večerní sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • Magazín Evropské ligy (4)

   18:15 19:10
   19:10

   UFC Main Event (7)

   20:05

   Grand Slam of Darts 2020

   00:00

   UFC 255: Figueiredo vs. Perez

   02:00

   UFC Main Event (4)

   02:50

   Házená: HSG Wetzlar - Eulen Ludwigshafen

Celý program