Nekompromisní Bayern podvacáté vyhrál Německý pohár!

Bayern Mnichov vyhrál podvacáté DFB pokal
Tomáš Rambousek
Publikováno 4. 7. 2020

Fotbalisté Bayernu Mnichov dokázali už podvacáté vyhrát Německý pohár. Ve finálovém utkání na Olympijském stadionu v Berlíně porazili Bayer Leverkusen 4:1 díky trefám Davida Alaby, Serge Gnabryho a dvěma zásahům Roberta Lewandowského.

O osudu zápasu bylo v podstatě jasno už po první půli, ve které skvostně z přímého kopu z hranice velkého vápna trefil David Alaba. Brzy po něm proměnil kontr z pravé strany přízemní křižnou střelou Serge Gnabry.

Leverkusen po poločasové přestávce sice udělal dvě změny v sestavě, ale naději na zvrat jim dal vzal třetí gól, při kterém po Lewandovského střele výrazně chyboval brankář Hrádecký. Potlesk naopak zasloužil Manuel Neuer, který dlouhým výkopem za obranu vyslal polského střelce do gólové šance.

Leverkusenu se pak ještě podařilo snížit když po rohovém kopu hlavičkoval do sítě Bender, Bayern si ale další cennou trofej a sezonní double už vzít nenechal. Vítězství pečetil minutu před koncem opět Robert Lewandowski.

Poslední gól zápasu dal Ray Havertz z penalty a snížil na konečných 2:4 a dost možná se tím rozloučil s dresem Leverkusenu, po sezoně ho totiž zřejmě čeká velký přestup.

Německý pohár, finále 2020:

Bayer Leverkusen - Bayern Mnichov 2:4 (0:2)
Branky: 63. Bender., 90+4. Havertz (pen.) - 16. Alaba, 24. Gnabry, 59. a 89. Lewandowski.

• NHL: Toronto Maple Leafs - Columbus Blue Jackets

09:05 11:00