Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

blog floyd vs. conor

Největší zápas historie je za dveřmi! Nemožné neexistuje

Ondřej Novotný_blog
Zdroj: TN.cz

Až se v neděli nad ránem proti sobě v ringu postaví Floyd Mayweather s Conorem Mcgregorem, v prvních řadách bude sedět smetánka světa a kdo ví – Conora možná doprovodí do ringu kluk s mandolínou, co o něm složil a nazpíval skvělou písničku. Naplní se nejen sen jednoho irského kluka o slávě, kariéře, penězích a dobytí světa jako takového, ale zároveň se navždy změní svět bojových sportů!

O boxu, muay thai či MMA píši pravidelně od roku 1999. Za ty roky už jsme společně s fanoušky viděli mnoho věcí, o kterých jsme tvrdili, že se nemohou nikdy stát.

 


Stejný názor jsem měl i v roce 2015, když v červenci v pořadu oblíbeného amerického baviče Conana Obriena řekl Conor McGregor, že by se rád potkal s Floydem Mayweatherem. Napsal jsem, že tenhle zápas nemá žádný smysl a že se nikdy neodehraje. Pletl jsem se jako už mnohokrát předtím a určitě i v budoucnu.

 

Conor dokázal nemožné a jako vizionář, který momentálně nemá v jakémkoliv sportu obdoby na sebe a svůj záměr strhnul takovou pozornost, jaká nemá v historii sportu obdoby.
Dokázal získat pozornost fanoušků, novinářů i Floyda a doslova všechny pobláznit a přesvědčit o tom, že to má smysl a hlavně, že to všichni chceme sledovat, prožít a vidět. Během jeho kampaně se stal z vysmívaného snílka uznávaným šampiónem UFC se dvěma pásy a hrozbou na kterou sázkové kanceláře stále snižují kurz ,se kterým před rokem začali.

 

 

Zápas trhá veškeré rekordy zájmu, jak v reálném, tak internetovém světě.


100 miliónů si mají oba borci rozdělit jen za zápas. Další peníze získávají jejich produkční společnosti ze vstupného, které se má vyšplhat na dalších 100 miliónů. PPV, tedy placený přenos se vysílá do 120 zemích, přičemž poprvé v historii se dostal k hranici 100 dolarů (v Americe), což je největší trh a zápas se tam nedá jinak sledovat.
Očekává se, že může padnout hranice 4 mil prodaných PPV (opět rekord). Další peníze se řinou od televizních společností, které především v Evropě a Asii zápas vysílají a platí drahé televizní práva a další pak samozřejmě z reklam.
Ty největší odhady tvrdí, že si oba mohou rozdělit okolo 700 milionů dolarů.

 

 

Co je však podstatnější pro fanoušky bojových sportů, že zápas má přímý dopad na kohokoliv, kdo se v něm pohybuje. Více lidí se začne zajímat o bojové sporty, naplní se více tělocvičen a na zápasy i v Horní Dolní přijde více diváků. To vše znamená více peněz do sportu, který ještě před dvěma lety znalo v naší republice jen pár nadšenců.

 

Ať už fandíte komukoliv je jasné, že tohle si nechcete nechat ujít, protože je to událost o které se bude mluvit možná už navždy. A hlavně je to pro každého z nás důkaz, že ať už se snažíme o cokoliv, ůspěch je tady pro každého, kdo je ochoten tvrdě pracovat a nemožné skutečně neexistuje. Co víc si jako motto k takovému zápasu přát.
 

Jak to nakonec dopadne můžete sledovat i vy v přímém přenosu stanice Nova Sport 1, který začíná už tuto neděli 27. srpna od 5:30, nebo na Voyo. Celý galavečer začíná už v 1 hodinu ráno.

Ondřej Novotný TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 01:05 03:00

   Fotbal: Vancouver Whitecaps FC - FC Dallas

   03:00

   FIVB Beach Volleyball – JinJiang

   06:45

   FIVB Beach Volleyball – JinJiang

   07:45

   FIVB Beach Volleyball – JinJiang

   09:00

   FIVB Beach Volleyball – JinJiang

   10:15

   FIVB Beach Volleyball – JinJiang

 • Nova Sport 2

  • 01:00 02:35

   Házená: SC Magdeburg - VfL Gummersbach

   02:35

   NBA: Toronto Raptors - Milwaukee Bucks

   09:00

   Fotbal: Olympique Marseille - Montpellier HSC

   10:45

   Element (388)

   11:00

   Fotbal: Vancouver Whitecaps FC - FC Dallas

   12:45

   Nova Cup 2019 – Stolové hory

Celý Program