Netradiční anketa

Největší sportovní padouši? Upír z Barcelony i legendární kouč

Luis Suárez
Zdroj: Profimedia
Téma:

Sport, výsada gentlemanů. Toto heslo už řadu let neplatí a tak se kanál ESPN rozhodl uspořádat hodně netradiční anketu. Jeho fanoušci vybírali největšího padoucha sportu všech dob a jeho jméno vás asi moc nepřekvapí.

Adeptů na triumf v této nepopulární anketě bylo mnoho, vítěz mohl být ale jen jeden. Rozhodlo i to, že jeho excesy se dějí s nepravidelnou periodicitou a jsou ještě v živé paměti. Nejvíce hlasů totiž dostala hvězda Barcelony Luis Suárez.


Nejvíce se „proslavil" v roce 2010. Během jedné sezony rozjel svou kariéru hryzače, kdy kousnul Otmana Bakkalu a na mistrovství světa chytil v poslední minutě prodloužení s Ghanou míč na brankové čáře rukou a poslal tak Uruguay do penaltového rozstřelu a následně i do semifinále. V následujících letech pokousal své soupeře ještě dvakrát.


V TOP10 je hned sedm fotbalistů. Druhé místo obsadil Joey Barton, bouřlivák Manchesteru United, který je známý i díky sázení na zápasy a pouliční bitce. Ve vězení strávil přes dva měsíce.

Ze světa jednoho z nejpopulárnějších sportů světa je v žebříčku také trenér José Mourinho, útočník Atlética Madrid Diego Costa, Sergio Ramos, Diego Maradona a Roy Keane.


Bronz, o který nestál, bere Mike Tyson, kterého proslavilo stejně jako vítěze jedno kousnutí. Legendární boxerse v roce 1997 zahryzl do svého soupeře Evandera Holyfielda a ukousl mu kus ucha. Druhým boxerem v žebříčku je Floyd Mayweather a desítku doplňuje kriketista David Warner.

hp TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL: Toronto Maple Leafs - Columbus Blue Jackets

   09:05 11:00
   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   NHL: New York Islanders - Florida Panthers

   12:50

   Element (419)

   13:00

   Polední sportovní noviny

   13:05

   UFC Fight Night: Brunson vs. Shahbazyan

 • Nova Sport 2

  • NBA: Milwaukee Bucks - Brooklyn Nets

   09:00 11:05
   11:05

   Monster Energy Supercross Geneva

   11:35

   Coldwater Classic Series 2010 – Documentary

   12:05

   Portiva Golf Trophy - Stroke Play Championship

   12:20

   Element (419)

   12:30

   Magazín Evropské ligy (18)

Celý program