Publikováno 14. 7. 2015
FIGHTING

Největší současná hvězda UFC? Conor McGregor

Conor McGregor
Zdroj: mmaweekly.com
Témata:

Víkendové UFC 189 předčilo očekávání snad všech skeptiků. Počtem neuvěřitelných knokautů a excelentních zápasů se bude včerejší večer řadit mezi ty nejúspěšnější v celé historii UFC. Třešničkou na dortu pak byl výsledek zápasu Mendes vs. McGregor, který katapultoval McGregora do pozice největší hvězdy této organizace.

„Můžete mě nazývat Mystik Mac, protože já tyhle věci předpovídám“. Toto vyřkl McGregor po svém vítězství nad Poirierem v loňském roce. Jen málo lidí ale věřilo v jeho „věštecké“ schopnosti. Nyní však není pochyb, že jeho slova padají na úrodnou půdu a dostává svým slibům. Dokonce si dal v roce 2008 jasný cíl - stát se šampionem v UFC. A nyní to dokázal.

 


Statut největší hvězdy dokazují čísla a rekordy, které s každým následujícím zápasem překonává. Na páteční vážení přilákal 10 000 lidí, což je nejvíce v historii. Druhý překonaný rekord se týká vybrané částky na vstupu, která činila 7 milionů dolarů.


McGregor se po zápase ke své pozici vyjádřil takto: „Osobně si myslím, že já a Ronda Rousey jsme na vrcholu této hry“. Nelze než nesouhlasit, jelikož Rousey má velký dopad na širokou veřejnost a velice dobře reprezentuje celou organizaci a sport.

 


Nadcházející zápas s Josém Aldem o sjednocení titulů by měl ale veškerá čísla překonat. Všichni, včetně prezidenta UFC, si uvědomují, že se bude jednat pravděpodobně o největší zápas v historii. McGregor se tak stává postavou, jež UFC přináší obrovské zisky

Lukáš Zduba TN.cz