cesta na vrchol

Největší grázl je zpět! Připomeňte si nejrychlejší knokaut v historii UFC

David Chmátal
David Chmátal
Publikováno 30. 5. 2020
Téma:
UFC

Pětatřicetiletý Jorge Masvidal v roce 2019 oživil svou kariéru a po šestnáctiměsíční pauze se dostal až k titulové šanci. Výkony v kleci si vysloužil ocenění zápas roku, vybojoval pás Největšího grázla a předvedl nejrychlejší knokaut v historii. Televize Nova vám přináší jeho cestu na vrchol.

Jedno z největších jmen současného MMA Jorge Masvidal (35-13) debutoval v UFC v roce 2013. Ačkoli většinu svých duelů vyhrál, vždy mu do dobře našlápnuté kariéry vstoupila nečekaná porážka.

 

Naposledy prohrál v roce 2017 a to hned dvakrát. Po zápasech s Maiou a Thompsonem následovala šestnáctiměsíční pauza a vypadalo to, že Masvidal už do klece nenastoupí. Avšak zápasník s peruánsko-kubánskými kořeny vstal z popela a vrátil se ve fenomenální formě.

V roce 2019 absolvoval tři duely a všechny ukončil před limitem. V Londýně porazil ve druhém kole rozjetého Darrena Tilla. Následoval zápas s velkohubým Benem Askrenem, kterému předcházela dlouhá výměna názorů a urážek.


Nicméně duel trval pouhých pět vteřin. Askren se hned v úvodu složil po Masvidalově naskočeném kolenu, které zahájilo a zároveň ukončilo zápas. Za bleskové ukončení si vysloužil ocenění knokaut roku 2019 a stal se držitelem rekordu nejrychlejšího ukončení v UFC.


Hvězda jménem Jorge Masvidal stoupala výš a výš. Fenomenální rok zakončil zápasem s Natem Diazem, který sice od ranaře dostal pořádný výprask, ale stále se držel na nohou. I přes Diazovy protesty jeho trápení ukončil rozhodčí po třetím kole.
 

Masvidal tak dostál své gangsterské image a přivlastnil si jedinečný pás Největšího grázla v UFC. Pro rok 2020 se mu nabízí zápas o pravý titul velterové váhy (do 77 kg) s Kamaru Usmanem, nicméně nedávno se ranař vyjádřil, že chce druhý zápas s Diazem.

Kanál Nova Sport 2 vám přináší shrnutí Masvidalovy cesty na vrchol. Vychutnejte si znovu fenomenální výkony, tvrdé rány, prohry i vítězství Největšího grázla v UFC v sobotu od 22:05.


Přehled vybraných zápasů Jorge Masvidala:

Jorge Masvidal vs. Al Iaquinta – duben 2015

Jorge Masvidal vs. Lorenz Larkin – květen 2016

Jorge Masvidal vs. Jake Ellenberger – prosinec 2016

Jorge Masvidal vs. Donald Cerrone – leden 2017

Jorge Masvidal vs. Demian Maia – květen 2017

Jorge Masvidal vs. Stephen Thompson - listopad 2017

Jorge Masvidal vs. Darren Till – březen 2019

Jorge Masvidal vs. Ben Askren – červenec 2019

Jorge Masvidal vs. Nate Diaz – listopad 2019

Masvidal však není jediný, kdo si dopřál dlouhou pauzu. Na speciál věnovaný jeho cestě na vrchol naváže UFC Fight Night: Woodley vs. Burns, na kterém se po čtrnácti měsících vrátí bývalý šampion Tyron Woodley. „Vyvolený,“ jak si ranař přezdívá, překonal deprese způsobené ztrátou titulu a postaví se Gilbertu Burnsovi.


Vychutnejte si cestu Jorgeho Masvidala na vrchol velterové váhy v sobotu večer na Nova Sport 2 a následně UFC Fight Night: Woodley vs. Burns v neděli od 3:00 ráno na Nova Sport 2 a VOYO.

 

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Šachtar Doněck - VfL Wolfsburg

   00:15 02:05
   02:05

   Fotbal: Orlando City SC - Minnesota United FC

   04:05

   Monster Energy Supercross Geneva

   04:35

   NHL: Winnipeg Jets - Calgary Flames

   08:55

   Sportovní noviny

   09:00

   MotoGP - VC České republiky (trénink Moto3)

 • Nova Sport 2

  • Biggest Peak Project - Mt. Baker & Castelton Tower

   00:05 00:35
   00:35

   NHL: St. Louis Blues - Vegas Golden Knights

   03:05

   NBA: Houston Rockets - Los Angeles Lakers

   09:00

   Desert Dash - Ultra MTB Competition

   09:30

   Biggest Peak Project - Mt. Baker & Castelton Tower

   10:00

   TOP Liga ČTS by MONETA

Celý program