Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

video řádění fanoušků

Největší bitky chuligánů: Knokaut ženy nemá v minulosti obdoby!

Někteří fotbaloví příznivci v tuzemsku nejsou žádní svatouškové. V minulosti to už mockrát dokázali. Vypjaté situace musí často řešit pořadatelská služba, která ovšem leckdy nestačí, zasahovat proto musí policejní složky. Pojďme si připomenout některé z bitek, které zmítaly fotbalovými stadiony v minulých letech.

Bylo to poslední derby "S" na strahovském stadionu před stěhováním slávistů do nové arény v Edenu. Nepokoje začaly poté, co domácí vstřelili úvodní branku. Oba fanouškovské tábory si neodpustily zakázanou pyrotechniku. Jak z kotle domácích, tak z hostujícího sektoru začaly létat dělobuchy, jeden z nich dokonce poranil fanynku. Nezůstalo však jen u létání dělobuchů, na atletickou dráhu obklopující trávník rozjívení fanoušci naházeli desítky vytrhaných sedaček. Situaci se dlouho nedařilo uklidnit ani zasahujícím policistům. Zápas se ale nakonec dohrál s výsledkem 1:1.

 

 

Tohle byl velký průšvih vedení českého fotbalu. Fotbalový svaz vybral jako místo konání finále domácího poháru  mezi Mladou Boleslaví a Sigmou Olomouc stadion v Jihlavě. Pořadatelská služba však situaci absolutně nezvládla. Jakmile Jan Chramosta proměnil rozhodující pokutový kop v závěrečném rozstřelu, vtrhli rozradostnění fanoušci Mladé Boleslavi na trávník, aby se svými hráči oslavili vítězství. Jenže vzápětí byli následováni zklamanými příznivci olomoucké Sigmy, kteří se do Mladoboleslavských okamžitě pustili. Oba tábory od sebe oddělili až těžkooděnci. "Pořadatelská služba nezvládla situaci, když nedokázala zastavit naše fandy, kteří si chtěli užít radost společně s fotbalisty. Poté byli napadeni," zlobil se tehdy tiskový mluvčí Středočechů Jiří Koros.

 

 

Další bitka rowdies skončila dokonce s mezinárodní ostudou. Servali se totiž fanoušci pražské Sparty a Slovanu Bratislava. Že k něčemu dojde, bylo nabíledni už od začátku utkání. Sparťané od začátku skandovali urážlivé pokřiky a házeli na plochu světlice i sedačky. Krátce před přestávkou se jim pak podařilo prolomit bariéru a vydali se vstříc příznivcům Slovanu. Část z nich před nimi však prchla na atletickou dráhu u hřiště, načež rozhodčí utkání přerušil a poslal hráče do kabin. Ačkoliv bylo dohrání zápasu na vlásku, bezpečnostní komise UEFA nakonec rozhodla, že se utkání dohraje.

  

 

Zpět ale na domácí trávník. Konkrétně do Ostravy, kde si to v březnu loňského roku rozdali domácí se sparťany. Významnou roli v incidentu tentokrát sehráli příznivci polského klubu GKS Katovice, kteří jsou spřízněni právě s fanoušky Baníku. Ti byli od Ostravanů snadno k rozeznání, místo modro-bílých kukel měli žluto-zelené. Situace se vyhrotila poté, co ze sparťanského sektoru přilétlo mezi domácí diváky několik světlic. Zhruba stovka ostravských chuligánů se pokusila dostat do sektoru hostů, prolomila i ploty v nárazové zóně, ale oba tábory se nakonec přes policejní kordon k sobě nedostaly.

 

 

A konečně nejčerstvější řež. Čtvrt hodiny před koncem sobotního pohárového utkání mezi Velkými Karlovicemi a Zlínem vtrhli na domácí stadion zakuklenci, hostujícím fanouškům ukradli vlajku a strhla se mela, při které létaly pěsti a tekla krev. Záběry během incidentu odhalily moment, při němž rozzlobený muž knokautoval ženu stojící poblíž. Nyní už se ví, o koho jde. Podle lidí z blízkosti velkokarlovického fotbalu se jedná o Lubomíra Š., vedoucího a trenéra tamního rezervního týmu. "Určitě se to s ním bude řešit," sdělil TN.cz předseda klubu Miroslav Škrabal. Mělo by, k nepochopitelnému a surovému napadení ženy došlo na domácích fotbalových trávnících vůbec poprvé.

 

 

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

To je muž, který na fotbale srazil pěstí ženu! Trénuje místní kluky


Válka na fotbale: Byla to pomsta, brutální útok měl jasný motiv!


 

TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 01:00 02:05

   MONETA Czech PGA Tour (3)

   02:05

   Fotbal: D.C. United - Orlando City SC

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   The Boodles 2019

   10:25

   Cape Epic 2019 - Best of men

   10:50

   Spartan race – Dolní Morava

 • Nova Sport 2

  • 01:50 03:15

   The Boodles 2019

   09:00

   World Cup of Pool 2019

   11:25

   Major League Soccer Highlights (16)

   11:50

   Fotbal: D.C. United - Orlando City SC

   13:35

   Carabao Cup 2019

   14:05

   DFB Pokal 2019

Celý Program