vysíláme tenisový svátek

Nejstarší a nejprestižnější: Už za tři týdny začne slavný Wimbledon!

Zdroj: TN.cz

V pondělí 1. července začne tradiční tenisový svátek - Wimbledon. Mezi hráči z celého světa je právem považován za nejprestižnější turnaj a to nejen proto, že je ze všech turnajů nejstarší. Ani letos nebudou pochopitelně chybět čeští tenisté a účast už přislíbil i vítěz letošního French Open Rafael Nadal ze Španělska.

Od 1. do 14. července bude All England Club hostit celkem 128 tenistů a tenistek. Mezi nimi se mohou čeští fanoušci těšit hlavně na Petru Kvitovou, Karolínu Plíškovou, či finalistku uplynulého French Open Markétu Vondroušovou. Travnatý turnaj by si pravděpodobně neměl nechat ujít ani Tomáš Berdych, který musel kvůli zdravotním problémům vynechat Roland Garros.

14

GALERIE: Čeští tenisté na slavném Wimbledonu

Zdroj: Profimedia

Petra Kvitová

Hodnocení:

"Nesnáším, když musím vynechat Grand Slam a tenhle turnaj (Wimbledon) prostě miluji. Musím si být ale stoprocentně jistý, že nebudu zraněný a také jistý, že jsem na trávu připraven," řekl český tenista před pár týdny pro web TennisWorld.

Kromě Čechů ale bude turnaj, kde musí všichni hráči i hráčky povinně nastupovat v bílém, obsazen světovou tenisovou špičkou. Loňský vítěz Novak Djokovič ze Srbska se už nemůže dočkat a stejně tak vítězka ženského singlu Němka Angelique Kerberová.


Přímé přenosy z Wimbledonu můžete sledovat na stanicích Nova Sport. Na webu Novasport.tv pak naleznete aktuální informace a nejzajímavější sestřihy ze zápasů.

mm TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:00 09:05

   Sportovní noviny

   09:05

   Tom Belz - Kilimandscharo

   09:30

   Frozen Waterfalls - Ice - Kayaking

   10:00

   Cliff Diving World Series – Itálie Highlights

   10:50

   RunTour – Ostrava

   11:00

   Ranní Sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 09:00 11:30

   Weber Cup 2019

   11:30

   UFC Connected (4)

   12:00

   Frozen Waterfalls - Ice - Kayaking

   12:30

   Cliff Diving World Series – Itálie Highlights

   13:25

   Nova Cup 2019 – Dolní Morava

   13:35

   Ultra Pirineu - Trailrunning

Celý Program