Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

video vypjatý zápas

To byla mela! Fotbalista v Turecku provokoval Putinem na triku!

Dmitrij Tarasov
Zdroj: Profimedia
Dmitrij Tarasov předvedl po zápase tričko s Vladimirem Putinem

Že bude dvojzápas prvního kola vyřazovací části Evropské ligy mezi Fenerbahce Istanbul a Lokomotivem Moskva vypjatý, bylo jasné hned od začátku. Očekávání se naplnila beze zbytku a to nejen mezi fanoušky, ale dokonce i na samotném hřišti.

Za všechno mohou vyostřené vztahy mezi Tureckem a Řeckem v souvislosti s děním v Sýrii. A dusná atmosféra se z politiky přenesla i mezi fotbalové fanoušky a dokonce i na trávník.

 

Už před zápasem poznali horkou krev tureckých příznivců moskevští fotbalisté. Při cestě na stadion měli jejich zápas domácí hooligans zasypat sprškou kamenů a lahví a vše se uklidnilo až po zásahu strážců pořádku. Turecká policie následně zatkla tři výtržníky.

 

 

Dusná atmosféra ale panovala i na hřišti. Vše vyvrcholilo po utkání, které hráči domácího Fenerbahce vyhráli 2:0. Trenér istanbulského celku Vitor Pereira si po zápase stěžoval, že mu jeho protějšek Igor Čerevčenko nepodal ruku.

 

Aby toho nebylo málo, přisadil si i hostující středopolař Dmitrij Tarasov. Ten po vítězném duelu sundal dres a šel pozdravit ruské příznivce jen v tričku, na kterém se skvěl portrét ruského prezidenta Vladimira Putina s popiskem "Nejslušnější prezident".

 

Tarasov posléze své chování obhajoval. "Je to můj prezident. Já ho respektuji a rozhodl jsem se ukázat, že jsem vždy s ním a připraven ho podpořit," uvedl pro agenturu R-Sport. Podle tureckých médií se však jednalo o jednoznačnou provokaci.

 

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Fotbalisté Fenerbahce přehráli Lomotiv Moskva, Kadlec střídal

 

msl TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 16:45 17:00

   RunTour – Liberec

   17:00

   FIVB Beach Volleyball – Espinho

   19:30

   Element (392)

   19:40

   Mistrovství světa SKIF 2019

   21:30

   Večerní Sportovní noviny

   21:35

   Attakwas Extreme

 • Nova Sport 2

  • 14:05 18:00

   World Matchplay Darts 2019

   18:00

   NBA 2019

   18:30

   UFC Now (17)

   19:20

   Hokejky pro Kluka Puka 2019

   19:35

   Frozen Waterfalls - Ice - Kayaking

   20:00

   World of Freesport Special: Best of Climbing

Celý Program