video slavný gól

Nejslavnější nájezd NHL slaví 10 let: Finta Malíka uchvátila celý svět!

Marek Malík
Zdroj: Profimedia / Youtube

Dnes uplynulo přesně deset let od gólu, který se nesmazatelným písmem zapsal do dějin hokejové NHL. A jeho autorem nebyl nikdo jiný než český obránce Marek Malík, který svým nevídaným blafákem při samostatném nájezdu uhranul celý svět! Výročí připomněl stejnou fintou mladík z Třince.

Zápas New Yorku Rangers s Washingtonem dospěl až do patnácté série nájezdů. Jako poslední se na ledové ploše zaplněné Madison Square Garden rozjel ke svému pokusu právě Malík. Bezmála dvoumetrový obr předvedl něco, o čem se v zámoří ještě hodně dlouho mluvilo.


Odchovanec vítkovického hokeje najel až před gólmana Capitals Olafa Kölziga, mezi nohama si prostrčil hokejku i s pukem a poslal puk pro pravého horního růžku. Gól!


"Pro takové zakončení a v takovém zápase, navíc před dvaceti tisíci diváky, musíte mít ohromné sebevědomí," vysekl tehdy Malíkovi pochvalu i jeho tehdejší spoluhráč z Rangers Jaromír Jágr.A jak na slavný gól vzpomíná sám Malík? "Ta klička asi vypadá složitě, ale ve skutečnosti na provedení vůbec tak těžká není. Je jednodušší, než vypadá. Kdybych ten nájezd nedal, udělal bych ze sebe totálního troubu. Já jsem ale prostě věděl, že tu penaltu dám. Neumím to vysvětlit a ten, kdo ten pocit nezažil, mi asi nebude věřit, ale prostě jsem věděl, že to vyjde, a ani na okamžik mě nenapadlo, že by mi to nevyšlo," řekl pro aktuálně.cz bronzový medailista z OH 2006 v Turíně.


UŽ JSTE VIDĚLI?


Od té doby stejný blafák předvedla úspěšně řada borců, mimo jiné před dvěma lety i Tomáš Hertl v zápase NHL. Naposledy se tahle velká paráda povedla ve druhé české lize polskému útočníkovi patřící Třinci Aronu Chmielewskému. Ten se stejnou fintou blýskl při trestném střílení v dresu Frýdku-Místku v zápase druhé ligy proti Břeclavi.A trefa to byla symbolická. Dnes čtyřicetiletý Malík je totiž v této sezoně trenérem Chmielewského...

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

FOTO: To není mutant! Hokejistovi Tomáši Hertlovi takto zničil puk obličej

Aneta Vignerová už není sama. Fotbalistu vyměnila za hokejku

pha TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 16:45 17:40

   Moto GP - VC Francie (závod Moto3)

   17:40

   Moto GP - VC Francie (závod Moto GP)

   18:50

   NHL News

   19:00

   Odpolední Sportovní noviny

   19:05

   FIVB Beach Volleyball - Itapema

   20:50

   Element (388)

 • Nova Sport 2

  • 16:50 17:00

   RunTour – Brno

   17:00

   NHL: St. Louis Blues - San Jose Sharks

   19:00

   UFC Now (16)

   19:50

   NBA – akce měsíce

   20:00

   NBA: Toronto Raptors - Milwaukee Bucks

   22:00

   Fotbal: LA Galaxy - Colorado Rapids

Celý Program