UFC Fighting

Nejočekávanější zápas UFC 209 oficiálně zrušen. Tohle je důvod!

Khabib Nurmagomedov
Zdroj: Profimedia

Po nepovedeném galavečeru v New Yorku se mělo UFC 209 stát dalším svátkem MMA. Dvojice titulových zápasů představovala přesně potřebné ingredience, aby se nedělní galavečer zapsal do historie. Jenže pouhou chvíli před vážením se začala šířit zpráva, že jeden ze zápasníků byl odvezen do nemocnice. A tato zpráva se bohužel ukázala být pravdivá.

Tyron Woodley vs. Stephen Thompson a Khabib Nurmagomedov vs. Tony Ferguson. Dvojice titulových zápasů s odlišnými příběhy. Zástupy fanoušků se nemohly dočkat, až konečně tyto čtyři jména vstoupí do oktagonu. Ovšem již nyní víme, že v neděli se tak nestane.

 


Zatímco jeden zápasník za druhým úspěšně vstupoval na váhu, tak se mezi přítomnými novináři začala šířit zvěst, že jedna z hlavních hvězd musela být odvezena do nemocnice. A bohužel se tato spekulace potvrdila, protože Khabib Nurmagomedov byl kvůli shazování předán do lékařské péče.

 


Pro Tonyho se narychlo snažilo vedení UFC sehnat náhradu, ale čas hrál proti všem zúčastněným a tak jsou Khabib i Tony oficiálně z UFC 209 vyřazeni. Je to již po třetí, kdy jejich vzájemný zápas nevyšel a je jen otázka, zda dojde pouze k posunu nebo na každého bude čekat v budoucnu jiný oponent.

 


Problém se shazováním váhy měl Khabib v historii pouze jednou. Nicméně zdraví je vždy přednější a tak se nyní opět začne řešit otázka kolem tohoto nutného procesu, který k zápasům patří. UFC se musí o své zápasníky řádně starat, aby nikdo nepřišel k úhoně. Snad k podobným případům v budoucnu opět nedojde. Například Stephen Thompson shazuje poslední dny a hodiny před vážením devět kilogramů.
 

Lukáš Zduba TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 13:05 14:05

   Moto GP - VC Katalánska (závod Moto3)

   14:05

   Moto GP - VC Katalánska (závod Moto2)

   15:00

   Moto GP - VC Katalánska (závod Moto GP)

   16:15

   Filip Řeháček – MS Moto 3 Valencie

   16:30

   MS v kuželkách 2019

   17:00

   FK Jablonec - FC Astana

 • Nova Sport 2

  • 13:00 14:50

   FIVB Beach Volleyball – Varšava

   14:50

   UFC Connected (3)

   15:15

   UFC Connected (4)

   15:45

   Ultra Pirineu - Trailrunning

   16:10

   Czech rally - WRC Portugalsko Speciál

   16:35

   Rychlá kola (6)

Celý Program