Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

vodní sporty

Nejmladší naděje vodního slalomu: Seznamte se s Matyášem Lhotou

Matyáš Lhota
Zdroj: facebook

Matyáš Lhota, 19letý nadějný singlíř, se bude o prvním a druhém květnovém víkendu spolu s ostatními českými vodními slalomáři prát o místo v dospělé reprezentaci, které má zajistit start na evropském šampionátu v pražské Tróji.

V únorovém závodě Australian Open v Penrithu se Matyáš Lhota z českých kanoistů umístil nejvýše, přestože po doteku branky neprošel do finále.
 


Sportovec tělem i duší je Matyáš už od mala. Vodní slalom si vybral v 9 letech, poté co se jeho rodina přestěhovala do Prahy. Jako předžák začínal v oddíle USK, za který závodí dodnes. Začátky absolvoval v kategorii K1 pod vedením Jirky Koláře. Poté střídal kajak se singl kánoí pod trenérem Milanem Říhou, který vede například Vavřince Hradílka. Ve 13 letech se Matyáš definitivně rozhodl přesednout pouze do kánoe, ve které poslední 3 roky jezdí pod vedením Jana Busty.

Matyáš Lhota
Zdroj: facebook

 

Od 15 let se řadil mezi juniorské reprezentanty a sbíral první cenné zkušenosti na světových a evropských šampionátech. V roce 2016 vybojoval stříbrnou medaili na MS juniorů v Krakowě a zlato a stříbro na ME juniorů v Solkanu. V loňské roce si Matyáš vyjel místo v seniorské reprezentaci a při premiérovém ME dospělých skončil šestý.
 


Při červencovém MS juniorů, kde chtěl obhájit stříbro a usilovat i o zlato, se bohužel pod velkým tlakem ve své jízdě nevyhnul chybám a skončil na 6. místě.

 

Kromě náročných tréninků musí Matyáš věnovat čas také studiu na gymnáziu Nad Štolou, kde ho letos čeká maturita. Ta se naneštěstí sešla ve stejné dny jako nominační závody. Snad nenastane situace, ve které by musel nadějný vodní slalomář dát přednost jen jedné z těchto "povinností".
Vodnímu slalomu se věnuje i jeho mladší bratr Kryštof, kterého ve všech aktivitách podporují rodiče stejně jako Matyáše.
 

TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 01:05 03:20

   FIVB Beach Volleyball - Itapema

   03:20

   Sportovní originály - 180 s Darylem Gurneym

   04:00

   Barcelona Spartan Race

   04:35

   Fotbal: Los Angeles Football Club - Montreal Impact

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   FIVB Beach Volleyball – JinJiang

 • Nova Sport 2

  • 00:45 02:50

   NBA: Milwaukee Bucks - Toronto Raptors

   02:50

   RunTour – Brno

   03:05

   Házená: SC Magdeburg - VfL Gummersbach

   09:00

   Házená: TVB 1898 Stuttgart - SG Flensburg - Handewitt

   10:30

   RunTour – Brno

   10:40

   Magazín NBA Action (34)

Celý Program