Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

fotbal Praha není Manchester

Nejmladší hráč MS: Slavii dal košem, míří do Manchesteru City!

Daniel Arzani
Zdroj: Profimedia
Daniel Arzani

Mluvilo se o něm před pár týdny v souvislosti se sešívaným červenobílým dresem. O nejmladšího hráče letošního mistrovství světa Daniela Arzaniho měla totiž velký zájem pražská Slavia. Jenže Australana český klub zřejmě nezaujal, míří totiž na Ostrovy. A rovnou k mistrovi do Manchesteru City.

Dalo by se říct, že vedení Slavie prohrálo finanční souboj s šejky z Manchesteru City. V hlavní roli byl australský záložník Daniel Arzani. Nejmladší hráč, který letos nastupoval na světovém šampionátu v Rusku. Je mi totiž 19 let, narodil se v roce 1999. Skauti Slavie prokázali velký cit, právě rodáka z Iránu totiž pražskému vedení doporučilo.

Hráč se ale rozhodl jinak. Místo odchodu do Čech zvolil Arzani jinou destinaci. Hostovat bude od nové sezony na Etihad Stadium, domovském svatostánku Manchesteru City. Ale není se čemu divit. Mistr Anglie, nesrovnatelné podmínky pro trénink i platové ohodnocení, kterému nemůže Slavia konkurovat. Navíc mezi klubem z Melbourne a Manchesteru už úspěšná spolupráce probíhá. Hráči často putují na hostování z jednoho klubu do druhého. Třeba takový Aaron Mooy, který je v současnosti špílmachrem prvoligového Huddersfieldu.

Arzani může podobné vizitky dosáhnout jistě také. Ale cesta je k tomu hodně dlouhá. Mladík si zatím vydobyl jméno v ne moc fotbalem políbené Austrálii, teď se pokusí mezi elitu probojovat v Premier League. A řekněme si upřímně. Pod Pepem Guardiolou herně vyroste zřejmě více, než pod koučem Trpišovským.

„Daniel má velký talent a během krátké doby se stal jednou z největších mladých hvězd v Austrálii," hodnotil na klubovém webu Brian Marwood, jeden z členů vedení Citizens.

 

Slavia i tak každopádně v letošním přestupovém období přepisovala klubovou historii. Koupila dva nejdražší hráče v dějinách a do nové sezony vstupuje alespoň papírově ve velkém stylu.

med TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 01:05 03:00

   Fotbal: Vancouver Whitecaps FC - FC Dallas

   03:00

   FIVB Beach Volleyball – JinJiang

   06:45

   FIVB Beach Volleyball – JinJiang

   07:45

   FIVB Beach Volleyball – JinJiang

   09:00

   FIVB Beach Volleyball – JinJiang

   10:15

   FIVB Beach Volleyball – JinJiang

 • Nova Sport 2

  • 01:00 02:35

   Házená: SC Magdeburg - VfL Gummersbach

   02:35

   NBA: Toronto Raptors - Milwaukee Bucks

   09:00

   Fotbal: Olympique Marseille - Montpellier HSC

   10:45

   Element (388)

   11:00

   Fotbal: Vancouver Whitecaps FC - FC Dallas

   12:45

   Nova Cup 2019 – Stolové hory

Celý Program