Adam Fellner na mistrovství světa v Oberstdorfu
Zdroj: SLČR
Skok Aleš
Aleš Skok
27.2. 2021 15:50

Hned tři čeští běžci na lyžích odstartovali do skiatlonu na mistrovství světa v Oberstdorfu. Nejlepším z nich byl Adam Fellner, který se propasíroval do nejlepší třicítky, když doběhl šestadvacátý. Zvítězil Rus Alexandr Bolšunov.

Třicet kilometrů dlouhý závod, rozdělený na klasickou a bruslařskou část, se začal drolit už v klasice. Ve velké vedoucí skupině byl i Adam Fellner.

Do bruslařského úseku už ale český závodník vstupoval z pronásledující skupiny a na nejlepší už ztrácel. Následně bojoval ve skupince o 24. místo a do cílové rovinky najížděl s dalšími pěti soupeři. Nakonec si doběhl pro 26. místo, což je jeho kariérní maximum.

"Jsem absolutně spokojený! Konečně mi na 100 % vyšel závod, na který jsem čekal dlouhou dobu," prohlásil ihned po závodě Fellner. "Od prvních kol jsem se držel relativně vepředu, na konci klasiky se mi povedlo chytit skupinu osmi, deseti lidí, se kterou jsem pak jel. Hodně mi pomohly i lyže, které byly naprosto famózní. Klobouk dolů před kluky, jak to namazali," doplnil.

Na 37. místě doběhl Petr Knop a 53. skončil Jonáš Bešťák. V závěrečném spurtu se z titulu mistra světa nakonec radoval Alexandr Bolšunov. Na druhém a třetím místě skončilo duo Norů Sjur Roethe a Hans Christer Holund.

Čerstvý mistr světa Bolšunov se nechová vždy podle předpisů, takhle v lednu mlátil hůlkou soupeře a pak ho srazil k zemi: