galerie TOP 100

Nejlepší hokejisté všech dob v NHL: Ve výběru je i 6 Čechů!

Dominik Hašek a Jaromír Jágr
Zdroj: NHL media
Téma:
NHL

Český hokej se do historie nejslavnější hokejové soutěže zapsal zlatým písmem. Dokazuje to i nejnovější žebříček, se kterým přišli kanadští novináři. Ti si dali tu práci a vytvořili výběr nejlepších nositelů čísel od 0 a do 99. A v TOP 100 je i šest českých borců!

S nápadem přišli experti kanadské sportovní stanice TSN. Ti tak navázali na vlastní podobný žebříček, kdy podle jednotlivých čísel na dresu stanovili stovku nejlepších hráčů v americké basketbalové NBA.

 

Tentokrát se tedy zaměřili na hokej a bylo z čeho vybírat. Z nepřeberného množství hokejistů, kteří slavnou NHL prošli, se jim nakonec podařilo ke každému z čísel od 0 do 99 vybrat stovku borců, kteří to které číslo proslavili. A do výběru se dostala i šestice Čechů!

 

Jaromír Jágr jistě odpustí, ale začněme od nejnižšího čísla. Devětatřicítku za mořem proslavil legendární gólman Dominik Hašek, který ještě ve třiačtyřiceti letech válel v dresu detroitských Rudých křídel. A nejen to, právě v tom roce, tedy 2008, pomohl k zisku druhého Stanley Cupu. Přesně deset let po jiném památném triumfu, tom olympijském z Nagana.

 

Galerie: Nejlepší hokejisté v dějinách NHL, ve výběru i 6 Čechů!

1
/
6
Zdroj: NHL media
Jaromír Jágr

 

Nejvíce spjat v NHL je ale Hašek s jiným klubem. V letech 1992 - 2001 hrál za Buffalo Sabres. Během těchto let získal do sbírky řadu individuálních ocenění. Kromě Detroitu a Buffala hrál "Dominátor" za mořem ještě za Chicago či Ottawu. Hokejista, který hrál i domácí soutěž za Pardubice a Jihlavu, ukončil kariéru před třemi lety po angažmá ve Spartaku Moskva.

 

Boston Bruins a číslo 46? Ano, správně. Toto spojení neodmyslitelně patří ke jméno David Krejčí. Držitel Stanley Cupu z roku 2011 už v Bostonu působí s krátkými přestávkami devět sezón a brzy se stihl vypracovat do pozice jedné z největších opor klubu.

 

Pittsburgh, Washington, New York Rangers, Philadelphia, Dallas, Boston, New Jersey a Florida. Všude byl oporou, všude byl oblíbencem fanoušků a všude nosil číslo 68. Zde měli kanadští odborníci jednu z nejsnadnějších voleb. Psát cokoliv dalšího o nejlepším českém hokejistovi všech dob Jaromíru Jágrovi, který si už nějakou dobu získává fanoušky i na svém oficiálním facebookovém profilu, by zřejmě bylo zbytečné. Je to legenda a dobře to vědí i za mořem.

 

Odměna za životní ročník! Lukrativní smlouva s Flyers na osm let. Čtěte ZDE!

 

Řadu sezón s Jágrem v jednom klubu působil Martin Straka. Potkali se v Pittsburghu, pak spolu hráli i v dresu New Yorku Rangers. Rodilý Plzeňan, který krátce hrál i za Ottawu, N.Y. Islanders, Los Angeles či Floridu kariéru v západočeském extraligovém klubu rozjel i zakončil. Další z naganských pamětníků, jenž vešel do historie s číslem 82, se loučil před rokem. Pár měsíců předtím vystřelil Plzni v sedmém finále sezóny 2012/13 proti Zlínu historicky první mistrovský titul.

 

Nejlepším hráčem, který kdy na zádech nosil třiaosmdesátku, je podle žebříčku Aleš Hemský. Nejlepší léta prožil v Edmontonu, poté si krátce zahrál za Ottawu, poslední ročník odehrál za Dallas.

 

Edmonton má ve svém životopise zlatým písmem napsaný i poslední český zástupce ve výběru. Petr Klíma hrál za Oilers v letech 1989 až 1993. Veliký světoběžník si hokej zahrál i v Detroitu, Tampě, Los Angeles, Pittsburghu či v německé nejvyšší soutěži. Doprovázelo ho přitom číslo 85, na počest roku, kdy poprvé kanadsko-americkou NHL okusil.

 

A kdo další nechybí mezi stovkou nejlepších hráčů? Na kompletní výčet se můžete podívat zde.
 

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Házená: Rhein-Neckar Löwen - MT Melsungen

   13:05 14:30
   14:30

   Monster Energy Supercross Geneva

   15:00

   Fotbal: Philadelphia Union - Inter Miami CF

   16:50

   El Trafico (1)

   17:00

   El Trafico (2)

   17:15

   Proměna bouřliváka

 • Nova Sport 2

  • NBA: New York Knicks - Dallas Mavericks

   13:00 14:50
   14:50

   RunTour - Ostrava

   15:00

   NHL: Washington Capitals - Columbus Blue Jackets

   16:45

   Element (417)

   17:00

   UFC 251: Usman vs. Masvidal

   21:00

   NBA Classic Games: Dallas Mavericks - Oklahoma City Thunder

Celý program