Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

video v německu září

Nejlepší fyzička a úchvatné góly. Takhle Darida oslnil Real Madrid!

Vladimír Darida
Zdroj: profimedia.cz
Vladimír Darida

Takovou zprávu nikdo nečekal. Kolem Vladimíra Daridy krouží Real Madrid! Podle německých médií si gigant ze Španělska vyhlédl českého fotbalistu jako jednu z možných letních posil. Čím mohl pětadvacetiletý špílmachr bundesligové Herthy Berlín skauty "Bílého baletu" oslnit?

Už ve Freiburgu, kam přestoupil v létě 2013 z Plzně, naznačil své možnosti. Během dvou sezon se postupně adaptoval na bundesligové tempo a v týmu patřil mezi klíčové postavy. V minulé sezoně ale ani Darida neodvrátil pád Freiburgu do druhé ligy. Šikovný záložník ale nakonec v bundeslize zůstal.


Domluvil se v berlínské Herthě a jak se velmi brzy ukázalo, šlo o krok správným směrem. Darida se okamžitě stal nedílnou součástí základní sestavy a týmu pomohl až na třetí místo tabulky za suverénní dvojici Bayern Mnichov s Dortmundem. 


"Stal se srdcem a plícemi naší hry. Přidal do zálohy Herthy detaily, které jí dříve chyběly," nechal se slyšet generální manažer Herthy Michael Preetz.

Vladimír Darida
Zdroj: profimedia.cz Vladimír Darida


Ještě většího respektu se Daridovi dostalo díky speciálním vytrvalostním statistikám. Znalci z bundesligy totiž vypočítali, že český středopolař naběhal v úvodních 15 kolech 193 kilometrů, což znamená, že v průměru naběhal téměř 13 kilometrů za zápas! V tomto směru nemá absolutně žádnou konkurenci a zastiňuje i ty největší hvězdy Bayernu Mnichov či Dortmundu.
 


A jak uvádějí německá média, právě schopnost odehrát a odpracovat celý zápas ve vysokém tempu se zástupcům Realu na Daridovi líbí asi ze všeho nejvíc. Líbit se jim ovšem musí i góly, kterými rodák ze severočeského Sokolova uchvátil i fanoušky po necelém Německu.

Vladimír Darida
Zdroj: profimedia.cz Vladimír Darida


Na první bundesligový gól čekal jen dva zápasy. Sotva stačily utichnout dozvuky jeho přestupu z Plzně, fanoušci už mu tleskali vestoje. V Norimberku naskočil jako střídající hráč až čtvrt hodiny před koncem. Stačily mu ale jen čtyři minuty, aby levačkou z dobrých 25 metrů vymetl horní růžek branky a pečetil výhru Freiburgu 3:0.Neméně povedená byla i jeho trefa z letošního ledna. Z podobné vzdálenosti se k odhodlal k zakončení na hřišti Brém a byla z toho neskutečná paráda. Jeho pumelice pravačkou skončila až zády bezmocného gólmana domácího Werderu! Není divu, že právě Daridova branka se stala tou nejkrásnější z celého kola.Jestli si ale myslíte, že Darida je pouze svátečním střelcem, jste na omylu. Možná i jeho více než slušná produktivita stojí za zájmem slavného Realu. Přesvědčte se sami. V úvodní sezoně v bundeslize dal za Freiburg ve 23 zápasech tři góly, v další sezoně si v 31 utkáních připsal už 6 branek a v probíhajícím ročníku se pyšní bilancí 25 zápasů a 4 přesné zásahy.
 

pha TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 18:50 19:05

   NHL News

   19:05

   Fotbal: Olympique Lyon - SM Caen

   20:50

   Element (387)

   21:00

   Večerní Sportovní noviny

   21:05

   NHL: San Jose Sharks - St. Louis Blues

   23:45

   Běhej lesy – Lednice

 • Nova Sport 2

  • 18:35 19:00

   Total Fight - Snowboard Slopestyle

   19:00

   NBA: Portland Trail Blazers - Golden State Warriors

   21:05

   Fotbal: Orlando City SC - FC Cincinnati

   23:05

   RunTour – Brno

   23:15

   Fotbal: New York Red Bulls - Atlanta United FC

   01:05

   NBA: Toronto Raptors - Milwaukee Bucks

Celý Program