league of legends

Nejlepší Češi budou bojovat o Evropu: Hitpoint Masters vrcholí!

League of Legends - eSuba
Zdroj: eSuba
League of Legends - eSuba
Tomáš Rambousek
Tomáš Rambousek
Publikováno 27. 3. 2020
Téma:

League of Legends je nejhranější online hrou na světě, kterou si minimálně jednou měsíčně zahraje více než 100 milionů hráčů po celém světě. V neděli proběhne finálový den, kdy se rozhodne o medailových umístěních v české sérii Hitpoint Masters.

Mateřská společnost oblíbeného herního titulu League Legends, Riot Games, podporuje ve velkém také svou esportovou scénu a jednou ze 14 oficiálních evropských lig je také Hitpoint Masters pro Česko a Slovensko, v níž letos od února probíhá již třináctá sezóna.


Do Hitpoint Masters #13 se probojovalo 8 nejlepších týmů, z nichž nejlepší šestka po sedmitýdenní ligové části postoupila do play-off. V neděli proběhne finálový den, kdy se rozhodne o medailových umístěních. Krom nemalého prize poolu, který činí 70 tisíc korun se bude hrát také o titul domácích šampionů. V zápase o bronz pak půjde o to, kdo si udrží své místo v lize i pro letní sezónu.


Už v neděli 29.3. celé play-off vyvrcholí velkým finále mezi celky CZC.eSuba a Cyber Gaming. Za favority budou bez debat považováni hráči eSuby, jelikož jde o jediný plně profesionální tým u nás a právě jeho reprezentanti zvedali pohár pro vítěze pětkrát v posledních šesti sezónách.Dominanci předváděla CZC.eSuba i v základní části, kdy ve 14 zápasech prohrála jen jednou a veškerou konkurenci nechala daleko za sebou. Poměrně jednoznačně CZC.eSuba vyhrála i svou semifinálovou sérii, kdy nad Inside Games zvítězila 3:1. V dresu oblíbeného týmu se představí třeba Adam "Random" Grepl nebo David "Jejky" Jakubec, kteří si krom dalšího domácího titulu mohou zahrát i o velmi zajímavé zahraniční angažmá.


Tým Cyber Gaming má ale ve svých řadách také velmi kvalitní hráče, mimo jiné dva bývalé eSubáky – PiOka s Wondrem. Domácí jedničce nebudou chtít nechat nic zadarmo a v posledních zápasech ukázal velkou formu. Tým před koncem splitu totiž posílili dva zkušení hráči, Lukáš "PiOk" Lőrinca a Libor "Proker" Král, kteří tým dokázali pozvednout na vyšší úroveň a na cestě do finále přehráli 3:1 i obávaný Team Sampi, který měl být původně letošním hlavním vyzyvatelem eSuby v boji o titul.


Oba pětičlenné týmy si už samotným postupem do finále zajistili místenku na evropském šampionátu European Masters, kam postoupí nejlepší týmy z jednotlivých evropských regionů a bude se hrát celkem o 150 tisíc euro. Dalo by se říci, že jde o takovou esportovou Ligu Mistrů, kde se rozhodne o tom, který evropský region má největší kvalitu. Mimo Česka a Slovenska, které mají ligu spojenou, se do okruhu ERL (European Regional Leagues) řadí třeba Španělsko, Francie nebo Itálie, ale hlavními favority budou zástupci z Prime League, v níž hrají týmy z německy mluvících zemí a kromě Německa do ní patří také Švýcarsko a Rakousko.Finálový den bude probíhat v neděli od 14 hodin, kdy program vykopne duel o třetí místo mezi Inside Games a Sampi, přičemž vítěz si zajistí místo v další ligové sezóně. Od 19 hodin je pak naplánovaná finálová BO5 série (na tři vítězné zápasy) mezi Cyber Gaming a CZC.eSubou. I když se mělo vše odehrávat ve svitavské fabrice, kde pokaždé panuje úžasná atmosféra, kvůli bezpečnostním opatřením se vše nakonec odehraje jen online na streamovací platformě Twitch, www.twitch.tv/hitpointcz.

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Trofej solidarity a naděje ČTS by Moneta - Liberec

   13:05 14:50
   14:50

   RunTour - České Budějovice

   15:00

   Fotbal: Orlando City SC - Los Angeles FC

   16:45

   Element (419)

   16:55

   Kayaking Kerala - Part 1

   17:20

   Kayaking Kerala - Part 2

 • Nova Sport 2

  • UFC Fight Night: Brunson vs. Shahbazyan

   13:00 15:00
   15:00

   NHL: Vegas Golden Knights - Dallas Stars

   16:45

   Portiva Golf Trophy - Stroke Play Championship

   17:00

   Fotbal: San Jose Earthquakes - Minnesota United FC

   18:45

   Basketbal: Kyrie Irving - Kreativní zakončení 2015 - 2020

   19:00

   Basketbal: Giannis Antetokounmpo – NEJ akce 2015 - 2020

Celý program